Były dyrektor finansowy ukradł 5 mln $ i przegrał je na krypto i akcjach | Wiadomości | CrypS.

Były dyrektor finansowy ukradł 5 mln $ i przegrał je na krypto i akcjach

Mariusz Przepiórka
dyrektor finansowy ukradł pieniądze i przegrał na kryptowalutach

Były dyrektor finansowy wielu spółek specjalnego przeznaczenia (SPAC) przyznał się do zarzutu zdefraudowania ponad 5 mln USD wyprowadzonych z firm i utraty prawie całej kwoty w wyniku handlu akcjami i kryptowalutami.


35-letni Cooper Morgenthau przyznał się do winy w sądzie federalnym na Manhattanie. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności. Morgenthau zgodził się również na przepadek 5,11 mln USD i zapłacenie takiej samej kwoty w ramach odszkodowania.

Według amerykańskich władz od czerwca 2021 do sierpnia 2022 r Morgenthau ukradł ponad 1,2 mln USD z African Gold Acquisition Corp. Następnie tuszował kradzież, fałszując wyciągi bankowe, a pieniądze wydał lub stracił na handlu papierami wartościowymi.

Aby pokryć poniesione straty, Morgenthau zebrał 4,7 mln USD od inwestorów w spółki SPAC znanych jako Strategic Metals Acquisition Corp, tylko po to, aby stracić większość środków, handlując kryptowalutami. Spółka African Gold, która ma siedzibę w Nowym Jorku i została stworzona, aby kupić firmę wydobywającą złoto, zebrała 414 mln USD w pierwszej ofercie publicznej z lutego 2021 roku.

Firma zwolniła Morgenthaua w sierpniu ubiegłego roku po tym, jak zabrakło mu pieniędzy. Spółka African Gold poinformowała wówczas, że rozwiązała z nim umowę, gdy dowiedziała się o jego „niewłaściwych wypłatach” i próbach ich zatuszowania.

DNP3 wydał pieniądze inwestorów na hazard

To kolejny taki przypadek defraudacji w ostatnim czasie. Niedawno udzielający się na platformie Twitch streamer DNP3, który założył kilka kryptowalutowych projektów, w tym The Goobers NFT, platformę metaverse Gridcraft Network i kryptowalutę CluCoin, przyznał się do wykorzystywania funduszy inwestorów w zakładach. W oświadczeniu opublikowanym na Twitterze powiedział, że jest „uzależniony od hazardu”.

Nie jest jasne, ile pieniędzy zniknęło. Cena CluCoin spadła po ujawnieniu tych informacji o 63%, a kapitalizacja rynkowa projektu The Goobers zmniejszyła się o 9%.

dyrektor finansowy ukradł pieniądze i przegrał na kryptowalutachreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.