Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [31.03.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [31.03.2023]

Dawid Kucharczyk
kurs kryptowalut 31 marca 2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 31 marca 2023 roku


Spis treści:


Sam Bankman-Fried nie przyznał się do winy wobec kilku zarzutów

Sam Bankman-Fried nie przyznał się do winy w związku z wieloma zarzutami, które postawiła mu prokuratura. Chodzi o kwestię oszustw, których miał się dopuścić oraz łapówkarstwa – SBF miał wręczyć nawet 40 milionów łapówki chińskim urzędnikom.

Czytaj więcej: Sam Bankman-Fried nie przyznał się do winy wobec kilku zarzutów


Jakie warunki ma w areszcie Do Kwon?

Tydzień temu informowaliśmy, że założyciel projektu Terra – Do Kwon, został zatrzymany na lotnisku w Podgoricy i posiadał przy sobie fałszywe dokumenty. Teraz jego prawnik wypowiedział się na temat warunków panujących w areszcie, w którym przebywa.

W 2020 roku raport Departamentu Stanu USA dotyczący praw człowieka szczegółowo opisał warunki traktowania więźniów przez personel. Od tego czasu niewiele się zmieniło. Pojawiły się jednak pewne dodatki związane z Covid-19. Jesteś trzymany w kwarantannie przez 10 dni, aby upewnić się, że nie jesteś chory. Pokoje są całkiem przyzwoite, mieszkacie w dwójkach lub trójkach. Po kwarantannie zostajesz przeniesiony do celi ogólnej, gdzie więźniowie oczekują na proces. Warunki tutaj są znacznie gorsze niż na oddziale izolacyjnym. Pokoje mają 8 metrów kwadratowych i są bardzo ciasne, może tam być 10-11 osób, często nie ma nawet łóżka.”

Czytaj więcej: Jakie warunki ma w areszcie Do Kwon?


Logo BTC wyświetlone na budynku Europejskiego Banku Centralnego

W Niemczech wiedzą jak promować kryptowaluty. W tym tygodniu zwolennicy bitcoina z Frankfurtu rozświetlili logo bitcoina na ścianie budynku Europejskiego Banku Centralnego. Po co? Chcieli w ten sposób  zachęcić ludzi, aby zainteresowali się krypto.

Czytaj więcej: Logo BTC pojawiło się na budynku EBC


Duński Sąd Najwyższy: zyski z kryptowalut podlegają opodatkowaniu

Højesteret – trzecia i ostatnia instancja we wszystkich sprawach cywilnych i karnych w Królestwie Danii – ogłosiła 30 marca, że inwestorzy, którzy osiągnęli jakiekolwiek zyski podczas sprzedaży bitcoina, będą musieli zapłacić podatki.

Sędziowie twierdzili, że ludzie kupują BTC, mając nadzieję na sprzedaż po wyższej cenie “w celu spekulacji”. Dlatego, zgodnie z lokalnym prawem, takie transakcje nie powinny być klasyfikowane jako wolne od podatku.

Czytaj więcej: Duński Sąd Najwyższy: zyski z kryptowalut podlegają opodatkowaniu


Flybondi oferuje bilety lotnicze NFT

Linia lotnicza Flybondi uruchomiła bilety lotnicze NFT. Ticket 3.0 to rozszerzenie istniejącej współpracy z firmą TravelX zajmującą się sprzedażą biletów NFT. Technologia biletowa NFT jest oparta na blockchainie Algorand i oferuje bardziej elastyczne doświadczenia związane z podróżowaniem: pozwala pasażerom na zmianę nazwiska, przeniesienie lub sprzedaż swoich “NFTickets” niezależnie. Klienci mogą kupować bilety na podróż przez oficjalną stronę internetową Flybondi używając waluty fiducjarnej, a TravelX wystawia zsynchronizowany bilet NFT na górze zwykłego biletu elektronicznego.

Czytaj więcej: Flybondi oferuje bilety lotnicze NFT


FTX Europe uruchamia stronę internetową do wypłat

Europejskie ramię FTX, FTX EU uruchomiło stronę internetową umożliwiającą europejskim klientom składanie wniosków o wycofanie salda. Strona znajdująca się pod adresem ftxeurope.eu będzie obsługiwać wyłącznie roszczenia dotyczące salda fiducjarnego i żadne inne usługi nie będą oferowane. Dzieje się to prawie 5 miesięcy po upadku globalnej platformy handlowej i zbankrutowaniu na początku listopada.

Czytaj więcej: FTX Europe uruchamia stronę internetową umożliwiającą wypłatę sald


Sui Network uruchamia “stały” testnet

Wczoraj, 29 marca, na oficjalnej stronie Sui Network ogłoszono uruchomienie nowego testnetu. Jego świetną cechą jest to, że sieć będzie działać nawet po uruchomieniu mainnetu, zaplanowanym na drugi kwartał tego roku. Pierwszy testnet Sui Network został uruchomiony przez dewelopera Mysten Labs w listopadzie 2022 roku.


UNICEF testuje koncepcje DAO

Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) testuje koncepcję DAO. Poinformował o tym The Block, powołując się na wystąpienie przedstawiciela organizacji podczas Paris Blockchain Week.

Według Arun Maharajan, szefa Web3 w UNICEF, projekt jest na wczesnym etapie i jest zbudowany na blockchainie Polygon. Celem opracowania jest ułatwienie dyskusji na temat cyfrowego dobra publicznego (DPG). DPG to rodzaj oprogramowania open source, które może być wykorzystywane przez kraje do budowy infrastruktury cyfrowej jako alternatywa dla rozwiązań prywatnych. –> źródło: The Block


Ledger rozszerza rundę finansowania serii C

Producent portfeli sprzętowych Ledger ogłosił rozszerzenie swojej rundy finansowania serii C. Inwestycja jest pozyskiwana przy jej dotychczasowej wycenie 1,3 mld euro (~1,42 mld dolarów w momencie pisania tego tekstu).


Coinbase planuje uzyskać licencję w Kanadzie

Coinbase prowadzi rozmowy z kanadyjskimi regulatorami w celu uzyskania licencji na kontynuowanie działalności w tym kraju. Takie informacje podaje CoinDesk, powołując się na kompetentne źródła. Elliot Suthers, dyrektor ds. komunikacji Coinbase powiedział:

Skupiamy się na lokalnym rynku jako kluczowym elemencie naszej międzynarodowej strategii.

Rozmówcy publikacji wskazywali na wysokie prawdopodobieństwo wyjścia Binance z Kanady. W wywiadach przedstawiciele firmy zaznaczali, że giełda “nie zdecydowała jeszcze o ostatecznych planach” i “aktywnie współpracuje z regulatorami”.


SEC wnosi zarzuty przeciwko giełdzie kryptowalut Beaxy i jej kierownictwu

SEC oskarżył platformę handlu kryptowalutami Beaxy i jej kierownictwo o działanie jako niezarejestrowana giełda papierów wartościowych, broker i agencja rozliczeniowa.

W pozwie regulator wniósł również roszczenia wobec założyciela giełdy Artaka Amazaspyana i kontrolowanej przez niego firmy Beaxy Digital za pozyskanie 8 mln USD w niezarejestrowanej ofercie tokenów Beaxy (BXY).


Kapitalizacja USDC spada o 10 mld $ w 2 tygodnie

W ciągu ostatnich dwóch tygodni kapitalizacja USDC spadła o 10 mld dolarów do poziomu 32,5 mld dolarów. Emitent stablecoina, firma Circle, posiadała 3,3 miliarda USD rezerw w Silicon Valley Bank i jego upadek był początkiem problemów tokena. Pomimo zapewnień, że środki są bezpieczne a USDC ma pokrycie, wielu inwestorów zdecydowało się z niego wycofać. –> źródło: The Block

Spadek kapitalizacji USDC
Spadek kapitalizacji USDC

Kraje BRICS pracują nad własną walutą – twierdzi rosyjski urzędnik

Kraje sojuszu BRICS, czyli Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i Republika Południowej Afryki, pracują nad stworzeniem własnej waluty do wzajemnych rozliczeń – powiedział wiceprzewodniczący Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej Aleksander Babakow. Jego słowa miały paść podczas konferencji ekonomicznej w Petersburgu i nie znalazły potwierdzenia w żadnym innym miejscu.

Waluta BRICS nie jest nową koncepcją, a jej pomysł pojawił się po raz pierwszy w 2019 roku. W minionym tygodniu niektóre media informowały o umowie pomiędzy Chinami a Brazylią, na mocy której oba kraje mają rozliczać się między sobą w swoich narodowych walutach. –> źródło: Cointelegraph

kurs kryptowalut 31 marca 2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.