FTX Europe uruchamia stronę internetową umożliwiającą wypłatę sald

FTX Europe uruchamia stronę internetową umożliwiającą wypłatę sald

Anna Sutowicz
FTX EU wypłaty sald

FTX EU uruchomił stronę internetową, która pozwoli europejskim klientom na składanie wniosków o wypłatę. Nowa domena nie będzie oferować żadnych produktów ani żadnych innych usług.


Europejska spółka zależna upadłej giełdy kryptowalut FTX – FTX Europe, stworzyła stronę internetową dla swoich klientów, aby mogli wycofać saldo z platformy. Nowa nazwa domeny, https://ftxeurope.eu/, została zatwierdzona przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (CySE).

Domena nie będzie oferować żadnych produktów ani żadnych innych usług poza wypłatą salda.

Informujemy, że nasza nowa domena, www.ftxeurope.eu, została zatwierdzona przez naszego regulatora CySEC, jak dobrze identyfikowaliście. Witryna będzie używana wyłącznie dla wszystkich klientów FTX EU LTD, aby mogli ubiegać się o swoje salda FIAT. Tam nie będzie żadnych usług ani produktów oferowanych za pośrednictwem tej strony internetowej – poinformowało FTX Europe.

CySEC na początku tego miesiąca zmodyfikował publiczny profil FTX EU w swoim rejestrze. W chwili obecnej cypryjski regulator nie udzielił jeszcze komentarza w sprawie.

CySEC zawiesił licencję operacyjną FTX Europe

FTX EU, który ma siedzibę główną w Szwajcarii i regionalną siedzibę na Cyprze, po raz pierwszy uzyskał zgodę CySEC w marcu ubiegłego roku na oferowanie regulowanych produktów kryptowalutowych w Europie. Firma ogłosiła wówczas, że będzie świadczyć swoje usługi za pośrednictwem domeny ftx.com/eu. FTX EU był wcześniej K-DNA Financial Services Limited, jednak po przejęciu przez giełdę kryptowalut został przemianowany.

W następstwie upadku FTX w listopadzie 2022 roku, CySEC zawiesił licencję operacyjną FTX EU za naruszenia krajowych przepisów dot. rynków regulowanych poprzez posiadanie nieodpowiednich członków w zarządzie i niespełnienie wymogów organizacji w zakresie ochrony aktywów klientów. Poza tym regulator wyjaśnił, że decyzja została podjęta w celu ochrony inwestorów i uporządkowanego działania rynku. Prawdopodobnie licencja FTX EU nadal jest zawieszona – według Finance Magnates.

FTX Japan wznowił wypłaty środków

Nie jest to pierwsza strona wypłat założona przez giełdę. W lutym 2023 roku FTX Japan, japońska spółka zależna giełdy umożliwiła użytkownikom wypłatę środków. Proces wypłat rozpoczął się 21 lutego o godzinie 12:00 (według czasu japońskiego).

FTX EU wypłaty saldreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.