Sam Bankman-Fried nie przyznał się do winy wobec kilku zarzutów | Wiadomości | CrypS.

Sam Bankman-Fried nie przyznał się do winy wobec kilku zarzutów

Dawid Kucharczyk
ftx (1)

Sam Bankman-Fried nie przyznał się do winy w związku z 8 zarzutami oszustwa. Założyciel FTX nie widzi się również winnym próby obejścia prawa i przekupienia chińskiego urzędnika.


Kilka dni temu amerykańscy prokuratorzy postawili Samowi nowy zarzut. Został on oskarżony o próbę przekupienia chińskiego urzędnika państwowego. Co więcej miał on naruszyć przepisy antyłapówkarskie w ramach ustawy Foreign Corrupt Practices Act.

Nowe zarzuty zwiększają presję na SBF, któremu grozi kara kilkudziesięciu lat więzienia, jeśli zostanie uznany za winnego w procesie.

Obecnie SBF mieszka z rodzicami, ponieważ wyszedł z aresztu za kaucją w wysokości 250 milionów dolarów. Niedawno ujawniono, że zapłacił za swoich prawników pieniędzmi, które przekazał swojemu ojcu. Osoby pragnące zachować anonimowość powiedziały, że prezent został sfinansowany z pożyczki zaciągniętej w firmie handlowej mającej bliskie powiązania z FTX –  Alameda Research.

Uwaga na emaile od FTX!

Klienci FTX podobno otrzymali w tym tygodniu email od giełdy. Napisano w nim, że sąd wkrótce wyznaczy termin składania wniosków o zwrot pieniędzy, po czym użytkownicy otrzymają dalsze instrukcje. Warto być jednak ostrożnym. FTX nie potwierdził faktu wysłania listu. Całkiem możliwe, że jest to phishing więc nie klikaj w zamieszczony w nim link. Email wygląda tak jak na poniższym obrazku:

ftx list
ftx (1)reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.