Flybondi oferuje bilety lotnicze NFT

Flybondi oferuje bilety lotnicze NFT

Anna Sutowicz
Flybond bilety NFT

Linia Flybondi uruchomiła bilety lotnicze NFT. Ticket 3.0 to rozszerzenie istniejącej współpracy z firmą TravelX. 


Argentyński tani przewoźnik lotniczy Flybondi integruje Web3 z procesem sprzedaży biletów poprzez wydawanie e-biletów w postaci niewymiennych tokenów (NFT). Nowa integracja, która została ogłoszona wczoraj nosi nazwę Ticket 3.0 i stanowi rozszerzenie istniejącej relacji z firmą TravelX zajmującej się sprzedażą biletów NFT. Dzięki temu linia lotnicza Flybondi jest w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć swoje przychody z opłat handlowych.

Technologia sprzedaży biletów NFT, zbudowana na blockchainie Algorand, pozwala pasażerom na zmianę nazwiska, przeniesienie lub sprzedaż swoich “NFTickets” niezależnie:

Mamy najlepszy bilet na świecie! Tak, tak jak czytasz. Bilet, który już znasz z nowymi i lepszymi korzyściami dla Ciebie. Będziesz mógł zdecydować kto podróżuje, przekazać go i oddać w prosty i szybki sposób do 48 godzin przed odlotem – czytamy na stronie internetowej przewoźnika.

Pasażerowie mogą kupować bilety na podróż przez stronę Flybondi używając waluty fiat, a TravelX wystawia zsynchronizowany bilet NFT na górze zwykłego biletu elektronicznego. Konieczne jest utworzenie konta na stronie:

Kliknij na “Utwórz konto”. Decyduj i zarządzaj. Ze swojego konta będziesz mógł decydować o tym, co zrobić i osobiście zarządzać wszystkimi informacjami dotyczącymi Twojego biletu – informuje Flybondi.

Zasady Ticket 3.0

Zasady i warunki związane z biletem są zintegrowane z inteligentnym kontraktem NFT przez linię lotniczą. Z funkcji zmiany nazwy lub przeniesienia można skorzystać do 48 godzin przed datą wylotu (oryginalna trasa). W tym czasie należy rozpocząć zmianę nazwy lub przeniesienie. Po 48 godzinach nie będą one już dostępne.

Dzięki temu uruchomieniu staramy się wygenerować pozytywny wpływ w branży lotniczej poprzez innowację i zastosowanie technologii blockchain. Zmiana zasad gry nigdy nie jest łatwa, ale wiemy, że naszym celem jest ewolucja i zaoferowanie naszym pasażerom nowego etapu wolności latania – powiedział w komunikacie prasowym dyrektor generalny Flybondi Mauricio Sana.

TravelX wcześniej współpracował z hiszpańskimi liniami lotniczymi Air Europa w kwietniu 2022 roku, aby uruchomić serię biletów NFT powiązanych ze specjalnymi przywilejami i eventami.

NFT

NFT (non-fungible token, niewymienny token) to unikatowa, cyfrowa jednostka danych oparta na architekturze blockchain. Ta kryptograficzna moneta może być na przykład zdjęciem JPG, gifem, filmem, plikiem tekstowym. Musi mieć jednak zapis cyfrowy, który jest certyfikatem świadczącym, że dany plik istnieje wyłącznie w jednej kopii, ponieważ każdy NFT jest unikalny w stosunku do pozostałych tokenów w danym łańcuchu.

Flybond bilety NFT



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.