Jakie warunki ma w areszcie Do Kwon? | Wiadomości | CrypS.

Jakie warunki ma w areszcie Do Kwon?

Dawid Kucharczyk
Do Kwon i 3313 btc - czy to fundusz ewakuacyjny

23 marca założyciel Terraform Labs – Do Kwon został zatrzymany na lotnisku w Podgoricy ze sfałszowanymi dokumentami. Obecnie przebywa w areszcie, oczekując na wyrok sądu. Jego prawnik wypowiedział się na temat codziennego życia krypto-biznesmena.


W 2020 roku raport Departamentu Stanu USA dotyczący praw człowieka szczegółowo opisał warunki traktowania więźniów przez personel. Od tego czasu niewiele się zmieniło. Pojawiły się jednak pewne dodatki związane z Covid-19. Jesteś trzymany w kwarantannie przez 10 dni, aby upewnić się, że nie jesteś chory. Pokoje są całkiem przyzwoite, mieszkacie w dwójkach lub trójkach. Po kwarantannie zostajesz przeniesiony do celi ogólnej, gdzie więźniowie oczekują na proces. Warunki tutaj są znacznie gorsze niż na oddziale izolacyjnym. Pokoje mają 8 metrów kwadratowych i są bardzo ciasne, może tam być 10-11 osób, często nie ma nawet łóżka.”

Aresztowani mogą też przez 30 minut spacerować wokół bloku i kupować w sklepie papierosy i kawę.

Kwon wciąż ma nadzieję na ekstradycję do Korei Południowej lub USA, ale to prawdopodobnie nie nastąpi – przynajmniej w najbliższym czasie. Na konferencji prasowej w środę minister sprawiedliwości Marko Kovacs powiedział, który kraj teoretycznie mógłby “zabrać Kwona do siebie”.

Kiedy otrzymujemy kilka wniosków o ekstradycję, zależy to od kilku czynników – wagi przestępstwa, miejsca i czasu, sposobu otrzymania wniosku i innych warunków.

Decyzja należy do czarnogórskich sądów, ale analitycy sugerowali, że przewaga jest po stronie Korei.

Prawnik wypowiedział się również na temat ekstradycji. Powiedział, że jeśli dojdzie do porozumienia, to nie wcześniej niż za rok. Kwon będzie najpierw sądzony w Czarnogórze, co może potrwać od czterech do pięciu miesięcy. Dodał, że jeśli wszystkie zarzuty się potwierdzą, oszust trafi za kratki na minimum sześć miesięcy, a maksymalnie na pięć lat.

Do Kwon i 3313 btc - czy to fundusz ewakuacyjnyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.