Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [30.11.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [30.11.2022]

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
sytuacja na rynku kryptowalut 30.11.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 30 listopada.


Spis treści:


Mark Cuban: Upadek FTX przypomina upadek najzwyklejszego banku

Mówiąc o przyczynach upadku kryptowalutowego imperium Sama Bankmana-Frieda, Mark Cuban stwierdził, że nie uważa go za wyjątkowy. Zdaniem biznesmena, proces ten wykazuje oznaki naruszenia tradycyjnych zasad wpływających na solidność każdej instytucji finansowej.

Czytaj więcej: Mark Cuban: Upadek FTX przypomina upadek najzwyklejszego banku


Phantom Wallet dodaje obsługę Ethereum i Polygon

Zespół programistów Phantom ogłosił wsparcie dla sieci Ethereum i Polygon w portfelu kryptowalutowym opartym na Solanie. Premiera zmodernizowanego produktu odbędzie się w ciągu kilku tygodni. Niedługo potem projekt odsłoni publiczną wersję portfela multichain.

Czytaj więcej: Phantom Wallet dodaje obsługę Ethereum i Polygon


Haker FTX przesłał 255 BTC na giełdę OKX

Haker, który zaatakował FTX, przeniósł co najmniej 255 BTC (~4,2 mln USD przy obecnych kursach) na giełdę OKX. Według obserwacji badaczy ZachXBT i Nicka bax.eth, napastnik aktywnie wykorzystywał mikser bitcoinów ChipMixer. Odkryli oni również, że haker zaczął aktywnie wpłacać środki do usługi mieszania transakcji krótko po zakończeniu transakcji Ren Bridge.

Czytaj więcej: Haker FTX przesłał 255 BTC na giełdę OKX


Coinbase Wallet wycofuje wsparcie dla XRP, ETC, BCH i XLM

Portfel self-custodial od Coinbase przestanie obsługiwać Bitcoin Cash (BCH), Ethereum Classic (ETC), Ripple (XRP) oraz Stellar (XLM). Decyzję umotywowano słabnącym zainteresowaniem ze strony użytkowników. Kryptowaluty znikną z aplikacji do 23 stycznia 2023 roku i do tego czasu można wypłacać je na inne adresy. Wycofanie XRP, ETC, BCH i XLM nie dotyczy samej giełdy Coinbase.

Czytaj więcej: Coinbase Wallet wycofuje wsparcie dla XRP, ETC, BCH i XLM


Dominika wyemituje narodowy token w sieci TRON

Mały wyspiarski kraj na Karaibach, Wspólnota Dominiki, pracuje nad emisją własnych kryptowalut – Dominica Coin (DMC) i Digital Identity (DID). Nowo utworzone DMC Labs będzie odpowiadać za realizację projektu razem z giełdą kryptowalut Huobi i twórcami TRON blockchain. Wszyscy posiadacze tokenów otrzymają cyfrowe obywatelstwo Dominiki w metaverse. Po dokonaniu wpłaty odpowiedniej kwoty, będą mogli także uzyskać fizyczne certyfikaty DID, pozwalające m.in. na otwieranie kont bankowych w kraju.

Czytaj więcej: Dominika wyemituje narodowy token w sieci TRON


Brazylijski parlament głosuje za legalizacją kryptowalutowych płatności

Brazylijska Izba Deputowanych zatwierdziła wczoraj ramy regulacyjne legalizujące używanie kryptowalut jako środka płatniczego w kraju. Ponadto, prawo będzie wymagać od giełd wyraźnego rozróżnienia pomiędzy funduszami firmowymi i funduszami użytkowników. Przewiduje także utworzenie licencji dostawcy usług wirtualnych. Ustawa, która została już przyjęta, aktualnie wymaga podpisu prezydenta.

Czytaj więcej: Brazylijski parlament głosuje za legalizacją kryptowalutowych płatności


Protokół Serum przestał działać

Oparta na Solanie zdecentralizowana giełda Serum ogłosiła, że zakończy działalność w związku z upadkiem FTX. Na popularności zyskuje za to fork Serum, OpenBook. Dzienny obrót na nowej platformie przekroczył już 1 milion dolarów.


Burmistrz Miami Francis Suarez wciąż otrzymuje pensję w bitcoinie

W listopadzie ubiegłego roku Francis Suarez ogłosił, że zostanie pierwszym amerykańskim politykiem, który otrzyma wynagrodzenie za swoją pracę w Bitcoinie. Nastąpiło to zaledwie kilka dni przed tym, jak pierwsza kryptowaluta osiągnęła rekordowy poziom 69 000 USD. Kryptowaluta kosztuje obecnie około 16 500 USD, ale burmistrz potwierdził, że nadal otrzymuje wynagrodzenie w BTC. Suarez zaznaczył, że bycie burmistrzem nie jest jego jedynym źródłem dochodu, gdyż pracuje jako prawnik, a także jest właścicielem private equity. –> źródło: bits.media


Prokuratorzy chcą nakazu aresztowania dla współtwórcy Terry

Według doniesień południowokoreańskich mediów współzałożyciel Terraform Labs, Daniel Shin, jest podejrzany o czerpanie nielegalnych zysków i naruszenie ustawy o elektronicznych transakcjach finansowych. Chodzi o sprzedaż kryptowaluty Terra LUNA podczas jej szczytowych notowań, na czym miał zarobić 105 mln dolarów. Prokuratorzy z Seulu ubiegają się o nakaz aresztowania. –> źródło: CoinDesk

sytuacja na rynku kryptowalut 30.11.2022reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.