Coinbase Wallet wycofuje wsparcie dla XRP, ETC, BCH i XLM | Wiadomości | CrypS.

Coinbase Wallet wycofuje wsparcie dla XRP, ETC, BCH i XLM

Redaktor: Michał Misiura
coinbase wallet usuwa xrp bch etc i xlm

Portfel Coinbase Wallet ogłosił wycofanie obsługi 4 kryptowalut z pierwszej 30 rankingu CoinMarketCap, powołując się na słabnące zainteresowanie ze strony użytkowników.


Zgodnie z oficjalnym komunikatem Coinbase jej portfel kryptowalut przestanie wspierać Bitcoin Cash (BCH), Ethereum Classic (ETC), Ripple (XRP) oraz Stellar (XLM). Podawaną przyczyną decyzji jest niskie zainteresowanie ze strony użytkowników aplikacji. Obsługa zakończy się 23 stycznia 2023 i do tego czasu należy przenieść tokeny do innych portfeli. 

Coinbase Wallet to portfel typu self-custodial (pozostawia klucze prywatne w rękach użytkownika), działający na podobnej zasadzie jak MetaMask. Aplikacja jest wstępnie skonfigurowana do współpracy z sieciami: Arbitrum, Avalanche C-Chain, BNB Chain, Gnosis Chain, Fantom Opera, Optimism, Polygon, xDai i Solana. Ponadto obsługuje wszystkie sieci kompatybilne z Ethereum.

Co istotne XRP, BCH, XLM i ETC pozostaną nadal dostępne na giełdzie kryptowalut Coinbase.

Użytkownicy tracą zainteresowanie kryptowalutami?

XRP niegdyś była jedną z trzech największych kryptowalut w ekosystemie, jednak batalia prawna Ripple z SEC sprawiła, że większość użytkowników porzuciła XRP. Obecnie tokeny są siódmą co do wielkości walutą pod względem kapitalizacji rynkowej.

W tej chwili społeczność XRP jest mocno przetrzebiona, ale niewykluczone, że w przypadku sukcesu w sporze prawnym z SEC kryptowaluta odzyska zarówno utraconą kapitalizację rynkową, jak również tysiące zwolenników, którzy stracili zainteresowanie XRP w obawie o problemy prawne Ripple.

Waluta Stellar Lumens (XLM) została stworzona przez jednego ze współzałożycieli Ripple jako bardziej otwarta alternatywa oparta na innym modelu biznesowym. Obecnie według CoinMarketCap zajmuje 25. miejsce pod względem kapitalizacji.

Bitcoin Cash to fork Bitcoina powstały po fiasku porozumień nowojorskich, w których górnicy i deweloperzy próbowali osiągnąć konsensus dotyczący implementacji SegWitu i wielkości bloków. Token jest promowany głównie przez Rogera Vera. Dotychczas nie potrafił jednak nabrać rozpędu i spadł na 26. miejsce na liście największych kryptowalut.

Ethereum Classic również powstało po forku, który przeprowadzono w celu uporania się ze skutkami słynnego włamania na The DAO. Obecnie według wyceny CoinMarketCap ETC zajmuje 23. miejsce na liście największych kryptowalut.

coinbase wallet usuwa xrp bch etc i xlmreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.