Haker FTX przesłał 255 BTC na giełdę OKX | Wiadomości | CrypS.

Haker FTX przesłał 255 BTC na giełdę OKX

Redakcja
Ponad 25 mln USD straty na rzecz grupy botów Ethereum MEV w ataku

Haker, który zaatakował FTX, przeniósł co najmniej 255 BTC (~4,2 mln USD przy obecnych kursach) na giełdę OKX.


Według obserwacji badaczy ZachXBT i Nicka bax.eth, napastnik aktywnie wykorzystywał mikser bitcoinów ChipMixer.

Odkryli również, że haker zaczął aktywnie wpłacać środki do usługi mieszania transakcji krótko po zakończeniu transakcji Ren Bridge.

Co na to OKX?

Prezes giełdy OKX, Lennix Lai, powiedział, że jego zespół jest świadomy tego, co się dzieje i monitoruje ruch cyfrowych aktywów.

Dla przypomnienia, 12 listopada nieznane osoby wycofały z portfeli FTX aktywa o wartości ponad 400 milionów dolarów. Kilka dni później środki zaczęły się poruszać – napastnik zaczął wymieniać środki na Ethereum.

Haker następnie wymienił 50 000 ETH na opakowane bitcoiny z Ren Protocol i podłączył aktywa do mostu crosschain w celu przeniesienia ich do głównej sieci.

Ponad 25 mln USD straty na rzecz grupy botów Ethereum MEV w atakureklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.