Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [30.10.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [30.10.2023]

Kurs kryptowalut 30.10.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 30 października 2023 roku.


Spis treści:


Wykradziono hasła klientów LastPass. Straty na 35 mln dolarów

Mówi się, że posiadając bitcoina sami jesteśmy sobie bankiem i wyłącznie na nas spoczywa odpowiedzialność na bezpieczeństwo dostępu do tych środków. Temat samoopieki w tej kwestii nie raz był przedmiotem różnych dyskusji, a sytuacja z atakiem na użytkowników LastPass może zapoczątkować kolejne dyskursy w tym temacie.

Czytaj więcej: Nie przechowujcie frazy seed w aplikacjach do zapisywania haseł! Użytkownicy LastPass stracili łącznie 35 mln dolarów

Galaxy Digital stawia miliony dolarów na wzrosty bitcoina oraz etheru

Dowodzone przez Mike’a Novogratza przedsiębiorstwo jest pewne, że kurs dwóch największych kryptowalut pod względem marketcapu niebawem wystrzeli. Firma również zasygnalizowała, że jest byczo nastawiona do rozwiązań oferowanych przez sektor DeFi.

Czytaj więcej: Galaxy Digital obstawia gigantyczną sumę na wzrosty kursu bitcoina i etheru

Szalone plany Elona Muska. X ma mieć naprawdę ciekawe opcje

Niedawno minął rok od momentu, gdy CEO Tesli zakupił Twittera, którego kilka miesięcy później przebrandował na X. Miliarder od początku zapowiadał, że wiąże z tym serwisem wielkie plany dot. przemianowania go w “super aplikację do wszystkiego”. Teraz przekazał nieco więcej szczegółów w tej sprawie.

Czytaj więcej: Elon Musk zapowiada rewolucję na X. Platforma zastąpi nam konta w banku?

Uwolnienie kolejnych puli altcoinów. Co warto mieć na oku w tym tygodniu?

Jak co tydzień, prezentujemy listę tokenów, które zostaną odblokowane na rynku kryptowalut oraz wspominamy o kilku wydarzeniach makroekonomicznych, które mogą odbić się na kursach topowych projektów.

Czytaj więcej: Obserwuj te wydarzenia dot. altcoinów, by nie przegapić swojej szansy na złoty strzał

CME ma szansę zdetronizować Binance na rynku futures

Największa na świecie giełda kryptowalut ma nowego konkurenta. I to nie byle kogo, bowiem jest to Chicago Mercantile Exchange (CME), czyli podmiot wywodzący się z tradycyjnego rynku finansowego, który od dwóch lat oferuje opcje na kontrakty terminowe dot. BTC oraz ETH. Dziś wartość otwartych pozycji futures na bitcoina na giełdzie przegoniła wyniki takich platform, jak OKX czy Bybit. CME obecnie znajduje się na drugim miejscu na świecie w kwestii opcji futures na cyfrowe aktywa i goni giełdę Changpeng Zhao.

Czytaj więcej: Binance ma poważną konkurencję w kwestii kontraktów terminowych na bitcoina

Lista największy hejterów bitcoina. Skąd się bierze niechęć do tego rynku?

Rynek kryptowalut ma tyle samo zwolenników, co wrogów. Ci drudzy kierują wiele zarzutów w stronę naszej branży, często nie podpartych żadnymi solidnymi argumentami. Co powoduje taką głęboką nienawiść do cyfrowych aktywów u niektórych gigantów z tradycyjnego sektora finansowego? Jak można przekonać kogoś do bitcoina, kto nie miał wcześniej styczności z tą klasą pieniądza? Wszystkiego tego dowiecie się z tego artykułu!

Czytaj więcej: Kto zarabia przez hejt na kryptowaluty? 8 największych krytyków bitcoina


Newsy z weekendu


Kiyosaki kpi z doradców, którzy sugerują inwestowanie w obligacje

Robert Kiyosaki zadedykował swój najnowszy wpis na X pewnej grupie doradców finansowych, którym zarzucił kierowanie inwestorów na samo dno. Zdaniem pisarza niebawem dojdzie do totalnej masakry gospodarczej, która zmiecie z planszy wiele rynków i lokowane w nich fundusze.

Czytaj więcej: Robert Kiyosaki wskazuje, jakie inwestycje okażą się bezsensowne, gdy nadejdzie kryzys

Wall Street Journal przyznaje, że przesadziło w kwestii kryptowalut i Hamasu

Wall Street Journal nie miało wyjścia: poprawiło swój artykuł dotyczący wykorzystywania kryptowalut przez islamskich terrorystów. W tekście pojawiły się dane, które wprowadzały opinię publiczną w błąd. To nie pierwszy raz, gdy ten serwis informacyjny próbuje zdyskredytować branżę cyfrowych aktywów i nagina fakty z nią związane.

Czytaj więcej: The Wall Street Journal koryguje swoje błędne stwierdzenia o kryptowalutach

Google inwestuje kolejne miliardy dolarów w AI

Google zainwestuje kolejne 2 miliardy USD w firmę Anthropic zajmującą się sztuczną inteligencją. To, co jest ciekawe, to fakt, że ten startup miał kiedyś wspólną przeszłość z OpenAI, czyli twórcami ChatGPT. Jednakże w wyniku konfliktu dot. spraw etycznych rodzeństwo Amodei porzuciło firmę Sama Altmana, by założyć swój biznes i tak właśnie powstało Anthropic.

Czytaj więcej: Google inwestuje w AI 2 mld USD

Następna giełda w Kanadzie delistuje stablecoiny i pochodne tokeny

Kraken zdecydował się wycofać ze swojej oferty dla kanadyjskich inwestorów kryptowaluty, które są aktywami pochodnymi. Tamtejsza polityka regulacyjna mimo, iż jest dosyć przejrzysta, to nie ułatwia działania giełdom oferującym handel cyfrowymi aktywami. Z tego kraju w tym roku wycofało się już kilka topowych platform.

Czytaj więcej: Kraken usuwa tether oraz wrapped bitcoina ze swojej oferty dla Kanadyjczyków

Upadek FTX to zapowiedź tego, do czego doprowadzi polityka Fedu?

Robert Kiyosaki ponownie nie gryzie się w język (konkretnie w palce, bo chodzi o post na X). W social mediach porównał to, jak działał założyciel FTX, Sam Bankman-Fried (SBF), z tym, jak politykę monetarną prowadzi Rezerwa Federalna.

Czytaj więcej: Robert Kiyosaki porównał upadek FTX do tego, co robi Fed

Matka chrzestna sztucznej inteligencji zwraca się z apelem do Joe Bidena

Pionierka AI, Fei-Fei Li, apeluje do prezydenta Joe Bidena o wspieranie rynku sztucznej inteligencji. Jej zdaniem Stany Zjednoczone muszą inwestować w AI, by móc wykorzystać jej rozwiązania na potrzeby poprawy sytuacji na świecie.

Czytaj więcej: Pionierka AI chce, by USA zaczęły mocniej finansować rozwój nowych technologii

Kurs kryptowalut 30.10.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.