Robert Kiyosaki porównał upadek FTX do tego, co robi Fed | Wiadomości | CrypS.

Robert Kiyosaki porównał upadek FTX do tego, co robi Fed

Jacek Walewski
USA

Robert Kiyosaki ponownie nie gryzie się w język (konkretnie w palce, bo chodzi o post na X). W social mediach porównał to, jak działał założyciel FTX, Sam Bankman-Fried (SBF), z tym, jak politykę monetarną prowadzi Fed.


Robert Kiyosaki krytykuje władze USA

Robert Kiyosaki jest dla wielu osób guru świata finansów. Głównie temu, że przed laty napisał bestseller o inteligencji finansowej, książkę „Bogaty ojciec, biedny ojciec”. Potem „produkował” kolejne pozycje w swojej biblioteczce, ale powiedzmy sobie to szczerze: przypominał gwiazdę rocka, która nagrała świetny debiut, a potem już tylko odcinała kupony od tego sukcesu, tworząc już nie tak udane kopie oryginału.

Powyższe nie zmienia faktu, że Kiyosaki ma pewien posłuch i swoje grono fanów w social mediach. Zasięgi wykorzystuje, by namawiać do inwestowania w bitcoiny, złoto i srebro oraz uderzania w obecną administrację USA. Teraz połączył oba hobby – politykę i kryptowaluty.

SAM BANKMAN-FRIED oszukał kilku najsłynniejszych inwestorów na świecie, takich jak Mr. Wonderful z Shark Tank, Kevin O’Leary i Jim Kramer z CNBC. Zastanawiam się, czy SBF oszuka sędziów i ławę przysięgłych w sposób, w jaki nasz prezes Fedu i sekretarz skarbu oszukują świat

– zastanawia się na X Kiyosaki.

Potem zapytał wszystkich, „czy jesteśmy statkiem [pełnym] głupców”.

(…) może już czas się obudzić, zmądrzeć i powiedzieć: „Nasz świat ma kłopoty finansowe z powodu waszej niekompetencji finansowej. Trzymajcie swoje ręce z dala od naszych pieniędzy

– zaapelował.

Porównanie do FTX

Zestawienie Fedu z FTX jest przesadzone, ale dobrze oddaje niechęć niektórych inwestorów do banku centralnego USA. Ten bowiem przez wiele lat prowadził politykę luzowania ilościowego: obniżał stopy proc. (do niemal zera w czasie pandemii COVID-19) i podpompowywał rynki dodrukiem.

Oczywiście odpowiedzią na to bywały hossy, ale ostatecznie skończyło się wysoką – jak na USA – inflacją, z którą Fed walczy od blisko 2 lat. Możliwe, że dziś jesteśmy już blisko końca tej batalii, co jednak nie zmienia tego, że waluty fiat przestały być nośnikami stałej wartości.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.