Galaxy Digital obstawia gigantyczną sumę na wzrosty kursu bitcoina i etheru | Wiadomości | CrypS.

Galaxy Digital obstawia gigantyczną sumę na wzrosty kursu bitcoina i etheru

Jacek Walewski
bitcoin bull Bitcoin [BTC]

Galaxy Digital, firma inwestycyjna, na czele której stoi Mike Novogratz, jest mocno pewna tego, że bitcoin i ether zdrożeją. Firma obstawia bowiem gigantyczną sumę na wzrosty obu tych cyfrowych aktywów.


Galaxy Digital obstawia wzrosty

Z danych DeBanku, narzędzia do śledzenia portfeli DeFi, wynika, że Galaxy Digital zdeponowało aż 4168 WBTC (o wartości 142 mln USD) i 16 000 ETH (o wartości 28,6 mln USD) w protokołach DeFi Aave i Compound. To zabezpieczenie pożyczki o wartości 71,6 miliona USD w stablecoinie USDT i 21,9 miliona USD w stablecoinie USDC.

Poziom zainteresowania protokołami DeFi w celu inwestowania w kryptowaluty jest jednak nadal cieniem tego, co obserwowaliśmy w 2021 roku, czyli w szczytowym okresie boomu na rozwiązania z sektora zdecentralizowanych finansów. Jak wynika z danych od DeFiLlama, aktualna całkowita zablokowana wartość (TVL) protokołu Aave wynosi 5,432 miliarda USD. Może się to wydawać dużą kwotą, ale oznacza to spadek o 72% w stosunku do najwyższego poziomu – 19,442 miliarda USD, jaki zarejestrowano w październiku 2021 r.

Analitycy wskazują jednak na to, że ostatni krok firmy Galaxy Digital to de facto zajęcie długiej pozycji na bitcoinie i etherze. To zaś sygnalizuje powrót wiary w rozwiązania DeFi.

Hossa przed nami?

Galaxy Digital w swoich analizach przewiduje nadchodzącą hossę na rynku bitcoina. Firma zakłada, że na rynku pojawią się ETF-y rynku spot BTC, które będą dla konwencjonalnych inwestorów pomostem i drogą wejścia na rynek kryptowalut.

ETF-y, jak wskazują analitycy, mogą przyciągnąć na rynek bitcoina miliardy dolarów, co zapewne przełoży się na wzrosty ceny kryptowaluty.

Mike Novogratz, dyrektor generalny Galaxy Digital, również mocno wierzy, że hossa jest pewna i zacznie się wkrótce. Wskazuje nie tylko na ETF-y, ale też na rosnącą adopcję kryptowalut w Azji. W jego oczach to potencjalne katalizatory wzrostów.

W chwili pisania tego tekstu cena bitcoina wynosi ok. 34 350 USD. W skali tygodnia kurs wzrósł o blisko 12%, zaś od wczoraj o jedyne 0,7%. Jeden ether kosztuje natomiast 1790 USD, co oznacza wzrost o ponad 6% w ciągu ostatnich 7 dni i skok o 0,5% w skali 24 h.

bitcoin bullreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.