Binance ma poważną konkurencję w kwestii kontraktów terminowych na bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Binance ma poważną konkurencję w kwestii kontraktów terminowych na bitcoina

Giełdy kryptowalut

Czołowej platformie przeznaczonej do handlu kryptowalutami po piętach depcze amerykańska giełda instrumentów pochodnych z siedzibą w Chicago – Chicago Mercantile Exchange (CME).


Wygląda na to, że CME wspina się po szczeblach kariery. Tym razem debiutuje na liście największych giełd kontraktów terminowych na bitcoina (BTC).

Binance ma konkurenta w postaci CME?

Zgodnie z danymi pochodzącymi od Coinglass jeszcze kilka tygodni temu CME zajmował czwartą pozycję wśród największych platform oferujących kontrakty terminowe na BTC. Obecnie z hipotetycznym otwartym zainteresowaniem wynoszącym 3,54 miliarda dolarów, giełda ta zajmuje już drugie miejsce.

Aktualna sytuacja przypomina wczesne etapy hossy na rynku wirtualnych walut z lat 2020-2021. Należy dodać, iż miano lidera utrzymuje wciąż nieuregulowana giełda offshore Binance, z otwartymi pozycjami w wysokości 3,83 miliarda dolarów. To jedynie o 8% więcej niż u CME.

Rajd kierowany przez inwestorów instytucjonalnych?

Niedawno otwarte zainteresowanie kontraktami futures dostępnymi na CME rozliczanymi w gotówce po raz pierwszy w historii przekroczyło granicę 100 tysięcy BTC. Podobnie, udział CME w rynku kontraktów terminowych na BTC wzrósł do nowego rekordu w wysokości 25%.

Standardowy kontrakt futures na bitcoiny CME jest równoważny 5 BTC. Mikrokontrakt ma natomiast rozmiar jednej dziesiątej 1 BTC. Standardowe kontrakty terminowe na ETH mają wielkość kontraktu 50 ETH, podczas gdy mikrokontrakty futures są równoważne jednej dziesiątej 1 ETH.

Większość otwartych pozycji na giełdach offshore skupia się na wieczystych kontraktach terminowych, a nie na tradycyjnych kontraktach futures. Kontrakty terminowe wieczyste nie mają daty wygaśnięcia.

Zdaniem niektórych obserwatorów obecny wzrost na CME może być oznaką rajdu kierowanego przez inwestorów instytucjonalnych. Obok jednak wydaje się, że inwestorzy detaliczni również odegrali swoją rolę.

Warto dodać, iż kroczący 5-dniowy wolumen wiodącego w branży funduszu ETF od ProShares na kontrakty terminowe na bitcoiny wzrósł w zeszłym tygodniu o oszałamiające 420% do 340 milionów dolarów, według danych dostarczonymi przez Matrixport.

Giełdy kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.