Elon Musk zapowiada rewolucję na X. Platforma zastąpi nam konta w banku? | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk zapowiada rewolucję na X. Platforma zastąpi nam konta w banku?

Jacek Walewski
Najbogatszy człowiek na świecie Elon Musk

Jak podało The Verge, Elon Musk chce pozbawić pracy bankierów. Jego celem jest sprawienie, by to portal X wystarczył do tego, by posiadać rachunek pieniężny.


Elon Musk i nowa wizja X

Elon Musk zorganizował telekonferencję ze współpracownikami. W jej czasie powiedział, w jakim kierunku zmierza X.

Kiedy mówię o płatnościach, tak naprawdę mam na myśli całe życie finansowe danej osoby. Jeśli będzie to dotyczyć pieniędzy, będzie to dostępne na naszej platformie. Pieniądze, papiery wartościowe czy cokolwiek innego. To nie jest tak, że wysyłam 20 USD znajomemu. Mówię o tym, że nie będziesz potrzebować konta bankowego

– powiedział.

Innymi słowy, zasugerował, że X wejdzie na rynek finansów. Wskazał na zwykłe waluty fiat i papiery wartościowe, ale można założyć, że plany Muska dotyczą również kryptowalut.

Dziś firma czeka na uzyskanie licencji dot. usług pieniężnych w różnych stanach USA, ale udało się jej już otrzymać takową w dziewięciu stanach.

Kiedy więc na portalu pojawią się wspomniane funkcje płatnicze? Ponoć do końca 2024 roku. Musk stwierdził, że „zszokuje go”, jeśli stanie się inaczej.

Aplikacja do wszystkiego

Szef Tesli od dawna sugeruje, że chce przekształcić X w aplikacje do wszystkiego. Chce rzucić wyzwanie chińskiej aplikacji WeChat, która służy nie tylko do komunikacji, ale też płacenia.

Musk pochwalił się danymi X i wskazał na „potworne liczby”. To 500 milionów postów i 100 miliardów wyświetleń dziennie. Powiedział również, że oczekuje, że wpłaty napiwków na rzecz popularnych twórców na X docelowo „znacznie wzrosną”. Już teraz liczba twórców popularnych postów wzrosła aż dziesięciokrotnie.

Idea „apki do wszystkiego” ma jednak nie ograniczyć się do przesyłania środków i pisania postów. Mają dojść do tego opcja rekrutacji pracowników (coś na miarę LinkedIna), funkcja umawiania się na… randki (rzucenie rękawicy Tinderowi?) oraz rozszerzenie funkcje wideo poprzez integrację aplikacji z telewizorami.

Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że wspomniana rozmowa Muska z pracownikami odbyła się 26 października 2023 r., mniej więcej w pierwszą rocznicę przejęcia Twittera przez biznesmena w 2022 r. W lipcu 2023 r. Musk zmienił nazwę Twittera na X.

Najbogatszy człowiek na świecie



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.