Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [30.01.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [30.01.2023]

Redakcja
podsumowanie 30.01.23

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 30 stycznia 2023 roku.


Spis treści:


Wzrost kursu bitcoina stworzył 44 000 nowych milionerów w 2023 roku

W 2023 roku rynek krypto gwałtownie odbił. To spowodowało powstanie wielu nowych krypto milionerów. Obecnie istnieje 67 598 adresów, na których znajdują się bitcoiny warte 1 mln dolarów. 5 stycznia było ich zaledwie 24 279. W międzyczasie cena bitcoina gwałtownie wzrosła – dokładnie o 37%.

Czytaj więcej: Wzrost kursu bitcoina stworzył 44 000 nowych milionerów w 2023 roku


São Paulo legalizuje wykorzystanie blockchaina do gromadzenia danych

Brazylijskie miasto São Paulo wprowadziło koncepcję zdecentralizowanego rejestru jako część nowego lokalnego prawa dotyczącego dostępu do danych. Póki co nie wiadomo jednak jeszcze jak zostanie zastosowana ta technologia. Eksperci są przekonani, że termin ten znalazł się w ustawie przypadkowo, gdyż nie opisuje żadnego praktycznego zastosowania technologii.

Czytaj więcej: São Paulo legalizuje wykorzystanie blockchaina do gromadzenia danych


Trudność kopania bitcoina znowu osiąga ATH

Wczoraj doszło do kolejnego przeliczenia trudności kopania bitcoina. Tym razem wzrosła ona o 4,68%, po raz kolejny notując rekordowy poziom. W międzyczasie hash rate zbliżył się do poziomu 291 EH/s, a hash price nadal oscyluje w okolicach 0,075 USD za TH/s dziennie.

Czytaj więcej: Trudność kopania bitcoina znowu osiąga ATH


Amerykańska skarbówka chce znać posiadaczy kryptowalut

Internal Revenue Service (IRS), organ który jest odpowiedzialny za egzekwowanie federalnych przepisów podatkowych w Stanach Zjednoczonych, przypomina podatnikom o konieczności raportowania dochodów z kryptowalut. Pytanie o dochód z aktywów cyfrowych pojawia się w trzech różnych formularzach podatkowych:

“Czy w jakimkolwiek momencie w 2022 roku: (a) otrzymałeś (jako nagrodę, wyróżnienie lub płatność za mienie lub usługi); lub (b) sprzedałeś, wymieniłeś, podarowałeś lub w inny sposób pozbyłeś się aktywa cyfrowego (lub udziału finansowego w aktywie cyfrowym)?”

IRS wskazuje, w jakiej sytuacji podatnik musi zaznaczyć odpowiedź „tak”, a w jakiej „nie”.

Czytaj więcej: Amerykańska skarbówka chce znać posiadaczy kryptowalut


Trader zarobił 4 mln USD inwestując 80 tys. USD w MATIC

Użytkownik Twittera pod pseudonimem @lookonchain wskazał adres portfela, który kupił 4 mln tokenów sieci Polygon we wrześniu 2020 roku, kiedy cena za sztukę wynosiła 2 centy. Po sprzedaniu ich w ostatnich dniach zarobił na inwestycji ponad 4 mln dolarów.

Czytaj więcej: Trader zarobił 4 mln USD inwestując 80 tys. USD w MATIC


Szczegóły na temat rezerw USDC

Raport Circle z grudnia 2022 roku, który zweryfikowała grupa konsultingowa Grant Thornton, rzuca światło na stan rezerw drugiego największego stablecoina na rynku. Zabezpieczenie 44,5 mld USDC składa się w 3/4 z różnego rodzaju obligacji skarbowych USA. Pozostała część rezerw to gotówka przechowywana w amerykańskich bankach.

Czytaj więcej: Szczegóły na temat rezerw USDC


SBF może wpływać na zeznania świadków

Jak podaje amerykański Departament Sprawiedliwości, były CEO FTX – Sam Bankman Fried próbował skontaktować się i potencjalnie wpłynąć na zeznania świadka innego pracownika giełdy. W związku z tym prokuratorzy chcą wprowadzić nowe zastrzeżenia dotyczące jego kaucji. –> źródło: CryptoPotato


Silvergate zawiesza dywidendy

Silvergate zawiesi wypłatę dywidendy, aby utrzymać silną płynność bilansu. Zawieszenie jest spowodowane ogłoszoną wcześniej stratą w wysokości 1 mld dolarów za ostatni kwartał oraz zwolnieniem 200 pracowników. Sytuacja dotknie posiadaczy akcji uprzywilejowanych serii A o stałej nieskumulowanej stopie procentowej w wysokości 5,375%. –> źródło: bits.media


Australijski regulator zgłaszał zastrzeżenia do FTX na sześć miesięcy przed upadkiem

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) była zaniepokojona działalnością lokalnej giełdy FTX i ściśle monitorowała firmę na długo przed jej upadkiem. Takie informacje podaje The Guardian Australia, powołując się na dokumenty.


Cena Bitcoina w nigeryjskich nairach sięga 38 tys. dolarów

Wartość bitcoina na popularnej w Nigerii – NairaEX wzrosła do 38 935 dolarów w przeliczeniu na lokalną walutę, co oznacza 64,4-procentową premię w stosunku do rynku globalnego. Rozbieżność przypisuje się limitowi wypłat z bankomatów banku centralnego.


Indonezja ureguluje kryptowaluty jako papiery wartościowe

Po miesiącach rozważań prezydent Indonezji Joko Widodo podpisał ustawę, dzięki której Indonezyjski Urząd ds. Usług Finansowych (OJK) będzie regulował krajowy przemysł kryptowalutowy, bez udziału Commodity Futures Trading Regulatory Agency (CoFTRA). Zmiany oznaczają, że indonezyjscy regulatorzy będą uważać kryptowaluty za papiery wartościowe, a nie towary. Kryptowaluty będą teraz podlegać tym samym wymogom, którym podlegają kontrakty inwestycyjne. –> źródło: bits.media

podsumowanie 30.01.23reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.