Wzrost kursu bitcoina stworzył 44 000 nowych milionerów w 2023 roku | Wiadomości | CrypS.

Wzrost kursu bitcoina stworzył 44 000 nowych milionerów w 2023 roku

Redakcja
estonia

Wiele osób wciąż jest przekonanych, że znajdujemy się na rynku niedźwiedzia. Niemniej jednak w pierwszych tygodniach 2023 roku rynek gwałtownie odbił. To spowodowało powstanie wielu nowych krypto milionerów. Tak wynika z danych portalu BitInfoCharts.com.


Liczba bitcoinowych milionerów gwałtownie rośnie

Obecnie istnieje 67 598 adresów BTC o wartości ponad 1 mln dolarów. To znacznie więcej niż na początku tego miesiąca. 5 stycznia było ich tylko 24 279. W międzyczasie cena bitcoina gwałtownie wzrosła – dokładnie o 37%.

Dane z CoinMetrics pokazują, że liczba ta dosłownie poszybowała w górę w ciągu jednego dnia, z 13 na 14 stycznia. Wcześniej i później liczba adresów portfeli z BTC o wartości ponad 1 mln dolarów właściwie się nie zmieniała. Jest to zatem wzrost o 178% w bardzo krótkim czasie.

Co więcej, wzrost ten jest widoczny tylko w przypadku adresów o wartości od 1 do 10 milionów dolarów. Liczba adresów o wartości od 100 tys. do 1 mln dolarów wzrosła tylko o 28,9% do 281 743. Jest to mniej niż procentowy wzrost ceny bitcoina notowany w tym czasie.

Co z wielorybami?

Z kolei liczba adresów BTC wartych ponad 10 milionów dolarów wzrosła o 29,6% do 4932 sztuk. Jednocześnie liczba adresów mierzonych w 100 tys. bitcoinów lub więcej utrzymuje się praktycznie na tym samym poziomie, co odzwierciedla wspomniana wcześniej dynamika wzrostu.

Adresy bitcoinów o mniejszych kwotach wykazują jeszcze mniejszy wzrost. Liczba adresów posiadających bitcoiny o wartości od 1000 do 10 000 dolarów wzrosła jedynie o 16%, co oznacza, że również w tej kategorii inwestorzy wolą sprzedać swoje kryptowaluty niż dalej je HODLować.

estoniareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.