Kluczowe wnioski z raportu dotyczącego rezerw Circle o wartości 44,5 mld USDC | Wiadomości | CrypS.

Kluczowe wnioski z raportu dotyczącego rezerw Circle o wartości 44,5 mld USDC

Redaktor: Michał Misiura
usdc delisting z wazirx

Firma Circle, która jest emitentem stablecoina USD Circle, opublikowała zweryfikowany przez biegłych rewidentów raport dotyczący rezerw wspierających tokeny USDC o wartości ponad 44,5 mld USD, które obecnie znajdują się w obiegu.


Raport Circle z grudnia 2022 roku zweryfikowany przez grupę konsultingową Grant Thornton, wskazuje aktualny podział rezerw zabezpieczających USDC. Według firmy Circle 44 553 543 212 USDC jest obecnie wspierane przez 44 693 963 701 USD, które są przechowywane na rachunkach powierniczych.

Warto zauważyć, że znaczna kwota zabezpieczenia inwestowana jest w różne amerykańskie obligacje skarbowe. Jak twierdzi wiceprezes Circle ds. księgowości Timothy Singh, wartość aktywów w rezerwie USDC to całkowite saldo aktywów denominowanych w dolarach amerykańskich, w tym mieszanka gotówki i obligacji skarbowych.

Fundusz rezerwowy Circle jest zarejestrowany jako rządowy fundusz rynku pieniężnego. Udziały w funduszu są w całości własnością firmy Circle i obejmują 14 rodzajów amerykańskich bonów skarbowych o wartości ponad 23,5 mld USD. Fundusz posiada również 48,9 mln USD w gotówce, a kolejne 33 mln USD jest należne funduszowi z tytułu „różnic czasowych i rozliczeniowych”.”

Kolejne dwa amerykańskie papiery skarbowe wycenione na 10,5 mld USD są zgłoszone w osobnej kategorii aktywów rezerwowych, obok 10,5 mld USD w gotówce przechowywanej przez kilka instytucji finansowych w imieniu Circle.

Amerykańskie banki utrzymujące rezerwy gotówkowe Circle to Bank of New York Mellon, Citizens Trust Bank, Customers Bank, New York Community Bank, Signature Bank, Silicon Valley Bank i Silvergate Bank.

Circle na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos

W styczniu firma Circle, obok platformy płatniczej Ripple, wzięła udział w warsztatach poświęconych kryptowalutom i technologii blockchain, które odbyły się przy okazji Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Wiceprezes Circle ds. polityki globalnej Corey Then powiedział, że firma odbyła rozmowy z decydentami, firmami z tradycyjnego sektora finansowego, firmami technologicznymi i organizacjami humanitarnymi, które obejmowały możliwości wykorzystania USDC jako rozwiązania płatniczego.

usdc delisting z wazirxreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.