São Paulo legalizuje wykorzystanie blockchaina do gromadzenia danych | Wiadomości | CrypS.

São Paulo legalizuje wykorzystanie blockchaina do gromadzenia danych

Redakcja
Brazylia płatność podatków w kryptowalutach

Brazylijskie miasto São Paulo wprowadziło koncepcję zdecentralizowanego rejestru jako część nowego lokalnego prawa dotyczącego dostępu do danych i otwartości.


Niemniej jednak władze nie zdecydowały jeszcze dokładnie, jak technologia zostanie zastosowana. W przepisach blockchain odnosi się do niezmiennego rejestru, w którym zapisywane są transakcje i dzięki któremu można śledzić wykorzystanie różnych aktywów opartych na sieci komputerowej.

Ustawa nie precyzuje w jakich przypadkach jej zastosowanie miałoby poprawić efektywność zadań związanych z dostępem do danych i ich otwartością. Część ekspertów lokalnych mediów jest przekonana, że termin ten znalazł się w ustawie przypadkowo, gdyż nie opisuje żadnego praktycznego zastosowania technologii. Prawnik z kancelarii Machado Meyer, Marcelo Castro, stwierdził:

Instytucje uznają technologię blockchain za pozytywny czynnik dla gospodarki, ale nie ma jasnej recepty na wykorzystanie tej technologii, co stwarza pewne ryzyko.

Bitcoin uznany za środek płatniczy w Brazylii

Sam bitcoin w Brazylii może być używany jako środek płatniczy oraz jako aktywo inwestycyjne. Ustawę, która nadaje jej taki status, podpisał pod koniec grudnia prezydent kraju Jair Bolsonaro.

Głowa państwa zatwierdziła dokument zaproponowany przez Kongres bez żadnych zmian. Wejdzie ona w życie w połowie roku. Prawo opisuje BTC jako cyfrową reprezentację wartości.

Bank Brazylii ma być odpowiedzialny za wykorzystanie pierwszej kryptowaluty jako formy płatności. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd przejmie odpowiedzialność za nadzór nad cyfrowym złotem jako aktywem inwestycyjnym. Wraz z krajowym Urzędem Skarbowym, te dwie agencje współtworzyły ustawę.

Brazylia płatność podatków w kryptowalutachreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.