Trader obracający tokenem MATIC uzyskał 4 mln USD z zainwestowanych 80 tys. USD | Wiadomości | CrypS.

Trader obracający tokenem MATIC uzyskał 4 mln USD z zainwestowanych 80 tys. USD

Mariusz Przepiórka
polygon matic

Styczeń był udanym miesiącem dla wielu kryptowalut, jednak token sieci Polygon wyróżnia się w szczególny sposób. MATIC w samym tylko ubiegłym tygodniu, według danych CoinGecko, zyskał 19% i osiągnął poziom 1,19 USD.


W styczniu wartość tokena MATIC wzrosła aż o 50%, czym przebił nawet wyniki bitcoina i ethereum, które w ostatnich 30 dniach zyskały odpowiednio 44% i 38%. Dzięki tak efektownym wzrostom MATIC znalazł się w dziesiątce największych kryptowalut pod względem kapitalizacji, osiągając 10,6 mld USD.

Polygon to łańcuch poboczny, który działa w tandemie z Ethereum i stara się usprawnić sieć, oferując szybsze transakcje i niższe opłaty oraz służąc jako platforma dla interoperacyjnych blockchainów.

Token mocno zyskuje od początku roku i w związku z tym użytkownik Twittera pod pseudonimem @lookonchain wskazał jeden adres portfela, który osiągnął pokaźne zyski z MATIC. Użytkownik sieci Polygon we wrześniu 2020 otrzymał z giełdy Binance 4 mln MATIC o wartości około 84 tys. USD (2 centy za token). Dwa dni temu zasoby zostały wymienione na stablecoiny, tym razem jednak już o wartości 5,2 mln USD (wg Etherscan).

Mimo że sprzedaż obejmowała więcej tokenów MATIC niż początkowy zakup portfela z Binance, trader osiągnął 50-krotność pierwotnej ceny, którą zapłacił za 4 miliony MATIC, warte około 4,5 mln USD (1,14 USD za token w momencie sprzedaży).

Polygon wkrótce przeprowadzi aktualizację

Ostatnie wzrosty wciąż jednak są dalekie od szczytowych wartości, jakie token MATIC osiągnął w grudniu 2021 (2,92 USD). Do rekordu wciąż jeszcze brakuje 60%. Gdyby tokeny kupione w 2020 roku zostały sprzedane w szczytowym momencie, byłyby warte 11,7 mln USD.

Wzrost wartości MATIC przypada w momencie, gdy Polygon przygotowuje się do wdrożenia aktualizacji, którą ogłoszono w lipcu ubiegłego roku. Współzałożyciel Polygonu, Sandeep Nailwal, niedawno zatweetował, że ustalono już oficjalną datę wprowadzenia aktualizacji zkEVM i wkrótce zostanie przeprowadzona.

polygon maticreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.