Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [29.09.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [29.09.2022]

Redakcja
sytuacja na rynku kryptowalut 29.09.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 29 września

Spis treści:


Safe (dawniej Gnosis Safe) przeprowadziło airdrop

Platforma zarządzania aktywami cyfrowymi Safe (dawniej Gnosis Safe) przeprowadziła airdrop tokena SAFE w ramach przejścia na zdecentralizowany model zarządzania. Wśród 43 tysięcy użytkowników rozdysponowano 2,5% (około 25 milionów SAFE) całkowitej liczby tokenów. Kolejne 2,5% otrzymają oni w ciągu czteroletniego okresu vestingu.

Czytaj więcej: Safe (dawniej Gnosis Safe) przeprowadził airdrop


Deweloperzy zaprezentowali wersję alfa protokołu Taro dla Lightning Network

Zespół Lightning Labs zaprezentował wersję alfa protokołu Taro. Jego start jest możliwy dzięki aktywacji aktualizacji Taproot.

Protokół umożliwia tworzenie szerokiej gamy aktywów, w tym stabelcoinów, i przenoszenie ich do LN, ponosząc przy tym minimalne opłaty. Wersja alfa rozwiązania jest dostępna w sieci testowej. Zespół będzie zbierał opinie od deweloperów i entuzjastów w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Czytaj więcej: Deweloperzy zaprezentowali wersję alfa protokołu Taro dla Lightning Network


Binance uruchamia mining pool forka Ethereum PoW

Giełda kryptowalut Binance uruchomiła mining pool skoncentrowany na wydobywaniu tokenów PoW z forka Ethereum (ETHW).

Od 29 września godz. 10:00 (UTC) do 29 października godz. 10:00 (UTC) platforma wprowadziła zerowe opłaty za wydobycie. Zgodnie z komunikatem prasowym, wspieranie aktywa w puli Binance nie gwarantuje jego notowania na giełdzie kryptowalut.

Czytaj więcej: Binance uruchamia mining pool forka Ethereum PoW


Google Cloud planuje stać się warstwą zero dla Web3

Richard Widmann — szef strategii Google wyraził pogląd, że internetowy gigant wyznaje ideologię podobną do wartości stojących za kryptowalutami – to jest zależy mu na postępie technologicznym i decentralizacji open source. Aktualnie Google prowadzi inicjatywę w obszarze Web3, w ramach której chce stać się podstawową warstwą dla projektów opartych na blockchainie. Kluczową rolę w przedsięwzięciu ma odgrywać Google Cloud. –> źródło: Decrypt


MFW wskazuje potencjalne zagrożenia związane z Proof-of-Stake

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) opublikował dokument na temat cyfrowych aktywów, w którym znalazła się analiza poświęcona kryptowalutom Proof-of-Stake. Instytucja wyraziła w niej zaniepokojenie stwierdzając, że algorytm konsensusu PoS „może prowadzić do nadmiernej koncentracji uprawnień decyzyjnych po stronie giełd kryptowalut i dostawców usług portfelowych”.

Czytaj więcej: MFW wskazuje potencjalne zagrożenia związane z Proof-of-Stake


Nowy pakiet unijnych sankcji na Rosję może objąć kryptowaluty

W odpowiedzi na pseudo referenda na okupowanych terenach Ukrainy, Unia Europejska przedstawiła propozycję dalszych sankcji na Rosję. Obok ograniczeń w handlu w pakiecie ma znaleźć się także zapis wprowadzający zakaz kryptowalutowych transakcji pomiędzy mieszkańcami Rosji, a portfelami kryptowalut na terenie UE.

Czytaj więcej: Nowy pakiet unijnych sankcji na Rosję może objąć kryptowaluty


TBD Jacka Dorsey’a i Circle łączą siły, aby promować stablecoiny

Oddział Block Jacka Dorseya, TBD, i Circle, firma stojąca za USDC, uzgodniły partnerstwo w celu promowania wykorzystania stablecoinów w oszczędnościach i płatnościach transgranicznych.


Trudność wydobycia Bitcoina spadła po raz pierwszy od lipca

W wyniku kolejnego przeliczenia trudność kopania pierwotnej kryptowaluty spadła o 2,14% do 31,36 T. Liczba ta wykazała negatywny trend po raz pierwszy od 21 lipca 2022 roku.

trudność kopania

Sankcje USA przestrzegane w 1/4 bloków Ethereum

Badacz Ethereum, Toni Wahrstätter, podzielił się wynikami badania, z którego wynika, że sankcje USA przeciwko Tornado Cash są uwzględniane w co najmniej 23% bloków w sieci ETH. Transakcje z mikserem są cenzurowane przez operatora Flashbots. Komentatorzy wyrażają obawy, że w ślad za nim mogą podążyć kolejni walidatorzy sieci. –> źródło: The Block


Chainlink zbuduje rozwiązanie dla SWIFT

Chainlink i SWIFT pracują wspólnie nad rozwiązaniem proof-of-concept, które umożliwi instytucjom finansowym łatwą integrację z technologią blockchain. Projekt będzie wykorzystywać protokół CCIP (Cross-Chain Interoperability Protocol), stworzony przez Chainlink jako globalny standard przesyłania wiadomości, danych i tokenów pomiędzy różnymi łańcuchami.


Producent portfeli OneKey pozyskał 20 mln dolarów

OneKey, producent open-source’owych portfeli sprzętowych z Hongkongu, zamknął rundę finansowania serii A o wartości 20 mln USD, prowadzoną przez Dragonfly i Ribbit Capital.


Prezes EBC: cyfrowe euro powinno być bez granic

Christine Lagarde Prezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC) wypowiedziała się na temat cyfrowego euro. Według urzędniczki unijne CBDC (cyfrowa waluta banku centralnego) powinno być pozbawione granic oraz skoncentrowane na prywatności użytkownika.

Czytaj więcej: Prezes EBC: cyfrowe euro powinno być bez granic

sytuacja na rynku kryptowalut 29.09.2022reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.