UE może zakazać rosyjskich płatności kryptowalutowych ze względu na "pozorowane" głosowania | Wiadomości | CrypS.

UE może zakazać rosyjskich płatności kryptowalutowych ze względu na “pozorowane” głosowania

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Albert Czajkowski
UE może zakazać rosyjskich krypto

Unia Europejska zaproponowała nowy pakiet sankcji na Rosję w odpowiedzi na fikcyjne referenda w okupowanych regionach Ukrainy. Chce zakazać rosyjskich płatności kryptowalutowych.


Unia Europejska zamierza reagować na „pozorowane” głosowania niepodległościowe odbywające się w regionach Ukrainy okupowanych przez Rosję. Zamierza zaostrzyć sankcje, w tym utrudnić Rosjanom inwestycje w kryptowaluty. Mieszkańcy tego kraju mogą zostać ograniczeni w dokonywaniu jakichkolwiek interakcji z portfelami kryptowalut w Unii Europejskiej.

Ursula von der Leyen przewodnicząca Komisji Europejskiej powiedziała po głosowaniach przeprowadzonych w ciągu ostatnich paru dni w Doniecku, Ługańsku, Chersoniu i Zaporożu:

Fikcyjne referenda zorganizowane na terytoriach okupowanych przez Rosję są nielegalną próbą zagarnięcia ziemi i zmiany międzynarodowych granic siłą.

UE chce zaostrzenia sankcji na Rosję

Ursula von der Leyen przedstawiła w środę ósmy pakiet sankcji przeciwko Rosji i zapowiedziała między innymi ograniczenie cen rosyjskiej ropy, zakaz eksportu artykułów lotniczych i komponentów elektronicznych, a także ograniczenia w imporcie rosyjskich towarów, które w jej opinii pozbawią kraj 7 mld euro:

W ubiegłym tygodniu Rosja dokonała eskalacji inwazji na Ukrainę. Fikcyjne referenda zorganizowane na terytoriach okupowanych są nielegalną próbą (…) siłowej zmiany granic państw. Mobilizacja i groźba Putina użycia broni jądrowej są dalszymi krokami na ścieżce eskalacji. (…) Jesteśmy zdeterminowani, by Kreml zapłacił za dalszą eskalację. Dlatego proponujemy dziś kolejny pakiet sankcji przeciwko Rosji.

Pełne szczegóły pakietu nie zostały jeszcze opublikowane, ponieważ podlegają one jeszcze uzgodnieniu przez kraje członkowskie Unii Europejskiej. Poza tym, pakiet sankcji ma również zabronić obywatelom Unii Europejskiej zasiadania we władzach rosyjskich przedsiębiorstw państwowych.

Towarzyszący Ursuli von der Leyen, szef unijnej dyplomacji Josep Borrell podał natomiast, że lista osób i podmiotów objętych sankcjami indywidulanymi zostanie rozszerzona.

UE może zakazać rosyjskich kryptoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.