Prezes EBC: cyfrowe euro powinno być bez granic | Wiadomości | CrypS.

Prezes EBC: cyfrowe euro powinno być bez granic

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Albert Czajkowski
UE chce zmusić firmy kryptowalutowe do zgłaszania władzom szczegółów podatkowych

Christine Lagarde Prezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC) zasugerowała, że ​​jeśli instytucja zdecyduje się ujawnić cyfrowe euro to powinno być ono pozbawione granic.


28 września w czasie forum na temat amerykańsko-europejskiej geoekonomiki Christine Lagarde, tj. Prezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC) powiedziała, że cyfrowe euro powinno być pozbawione granic. Aspekt braku granic powoduje, iż ​​banki centralne na całym świecie muszą współpracować przy opracowywaniu waluty.

Prezes Europejskiego Banku Centralnego stwierdziła również, że konieczne jest stworzenie odpowiednich regulacji, a wszelkie postępy w kierunku cyfrowego euro będą musiały odbywać się w ścisłej koordynacji z Rezerwą Federalną USA i innymi podmiotami:

Cyfrowa waluta nie ma granic, nie powinna być na granicy, a już na pewno nie powinna przekraczać granicy, dlatego powinna być regulowana i odpowiednio nadzorowana. Ale może w dużym stopniu ułatwić płatności transgraniczne, dlatego między władzami Stanów Zjednoczonych, władzami europejskimi i innymi, musimy porównać notatki.

EBC zapewni ochronę użytkownikom

Lagarde powiedziała ponadto, że ​​kwestia prywatności pozostaje głównym problemem. Konsumenci martwią się skandalami z udziałem firm, które zbierały dane o płatnościach, a następnie „zarabiały na tych danych, sprzedając bazy danych”Lagarde stwierdziła, że jeśli bank wybierze drogę cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) to ochrona informacji o użytkownikach będzie gwarantowana. Zaznaczyła przy tym, że jeśli ludzie zdecydują, że chcą cyfrowego euro, bank powinien być gotowy do zaoferowania takiego euro.

CBDC amerykańskiego banku centralnego również ma w sposób priorytetowy traktować prywatność użytkowników, o czym zapewniał Jerome Powell prezes Fed.

Europejski Bank Centralny to jeden z paru banków centralnych, które rozwijają badania nad CBDC w celu wspomagania płatności. EBC nie wydał jeszcze żadnych aktualizacji dotyczących wydania takiej waluty.

UE chce zmusić firmy kryptowalutowe do zgłaszania władzom szczegółów podatkowychreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.