Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [27.12.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [27.12.2023]

Kursy kryptowalut 27.12.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z dni 23-27 grudnia 2023 roku.


Spis treści:


BNB znów powyżej 300 dolarów

Jeszcze w połowie października tego roku kurs BNB poruszał się blisko poziomu 200 dolarów. Dziś kryptowaluta znów kosztuje ponad 300 dolarów, na co oczywiście złożyło się kilka czynników, ale o przebiciu tego progu z trójką z przodu zadecydowało wczorajsze ogłoszenie od Binance.

Czytaj więcej: Kurs BNB skoczył o 20% i znów jest powyżej 300 USD. Znamy przyczynę wzrostów

Cardano zalicza spory odpływ użytkowników

Cardano w grudniu było najlepszą siecią, jeśli chodzi o aktywność deweloperską. Pod tym kątem na blockchainie działo się naprawdę sporo. Jednakże to tyle w temacie pozytywnych wskaźników, bowiem ostatnie dane dot. ruchu na tym łańcuchu są już raczej negatywne.

Czytaj więcej: Co się dzieje w sieci Cardano? Te dane dużo mówią o jej ogólnym stanie

Solana to rug pull – twierdzi Max Keiser

Max Keiser w ostatnim czasie dosyć sporo czasu poświęca na atakowanie topowych altcoinów. Jak nie XRP, które jego zdaniem jest zbyt scentralizowane, bo w 1991 roku CTO Ripple pracował nad systemem połączonych komputerów osobistych (PC), to solana będąca w jego opinii zwykłym scamem. Dlaczego? Po prostu, chyba zbyt rośnie na wykresie cenowym, do drażni tego ortodoksyjnego wyznawcę bitcoina.

Czytaj więcej: Topowy altcoin w rok skoczył o ponad 1200%. Maksymalista BTC twierdzi, że to rug pull

MicroStrategy dzięki bitcoinowi jest dziś gigantem w USA

Przedsiębiorstwo, o którym nie było za głośno przez ostatnie trzy dekady jego działalności, w ciągu ostatnich trzech lat stało się znane na świecie za sprawą swojego umiłowania do bitcoina. Mimo wielu głosów krytyki dot. przeznaczania miliardów dolarów na poczet inwestycji w tę kryptowalutę, ta okazała się kluczem do sukcesu na amerykańskim rynku. Wzrosty akcji tej firmy przegoniły takich gigantów, jak Meta czy Nvidia.

Czytaj więcej: Postawili wszystko na bitcoina. W tym roku okazali się jedną z najbardziej zyskownych firm w USA

Changpeng Zhao mimo wielu kłopotów prawnych mocno pomnożył swój majątek

To był dobry rok dla wielu prominentnych postaci z branży kryptowalut, jeśli chodzi o odnotowane zyski. Najbardziej “zarobionym” przedsiębiorcą jest oczywiście były już CEO Binance, ale i kilku innych panów z tego rynku “przytuliło” parę miliardów dolarów.

Czytaj więcej: Majątek Changpeng Zhao w tym roku znacznie urósł


Newsy z weekendu i okresu świąt


ATH hashrate’u BTC

W sieci BTC padł nowy rekord, który bardzo dobrze świadczy o jej ogólnym funkcjonowaniu, aczkolwiek dla pewnej grupy będzie oznaczało to jeszcze więcej pracy.

Czytaj więcej: Bitcoin (BTC) z nowym rekordem w sieci

Mt. Gox niespodziewanie ruszyła z wypłatami

Po prawie dekadzie od jednego z najsłynniejszych upadków giełdy kryptowalut jej klienci zaczynają w końcu otrzymywać środki z tytułu ich rehabilitacji po poniesionych stratach. Mt. Gox to był pierwszy przykład tego, że trzymanie swoich kryptowalut na tego typu platformach, to bardzo zły pomysł.

Czytaj więcej: Mt. Gox rozpoczęła spłaty wierzycieli. Pierwsze informacje o otrzymywanych transferach

Ważny wskaźnik dotyczący etheru podkreśla siłę tego aktywa

Ethereum jako projekt przewyższa Bitcoina pod istotnym względem, który może się przełożyć na skok kursu ETH. Inwestorzy tej kryptowaluty w dużym stopniu trwają w wierze, że złota era tego ekosystemu dopiero nadejdzie.

Czytaj więcej: Zaskakujące dane dotyczące Ethereum. ETH jest krok od wyprzedzenia BTC?

Niedługo wszyscy będą korzystać z AI – twierdzi Bill Gates

Współzałożyciel Microsoft dostrzega wiele szans dla poprawy sytuacji na świecie dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji w najbliższym czasie. Bill Gates uważa, że dzięki AI świat “stanie się bardziej sprawiedliwym miejscem”.

Czytaj więcej: Co zmieni sztuczna inteligencja w 2024 roku? Bill Gates dzieli się swoimi obserwacjami

ETF-y oznaczają katastrofę bitcoina. Arthur Hayes wyjaśnia dlaczego

Arthur Hayes, inwestor, early adopter i założyciel giełdy BitMEX, jest przerażony tym, co ma miejsce. Jego zdaniem ETF-y bitcoina mogą zniszczyć główną kryptowalutę.

Czytaj więcej: ETF-y mogą „całkowicie zniszczyć” bitcoina – twierdzi znany inwestor i early adopter kryptowalut

MEXC konfiskuje środki swoim klientom i twierdzi, że wszystko ok

Do bardzo dziwnych sytuacji dochodzi od jakiegoś czasu na dość popularnej giełdzie kryptowalut. Klienci skarżą się na to, że bez żadnego uprzedzenia i wskazania konkretnego przykładu złamania przepisów po prostu dokonano zamrożenia ich kont i konfiskaty środków. Zespół platformy natomiast twierdzi, że wszystko jest w porządku, a użytkownicy zgłaszający swoje zażalenia mają widocznie w tym swój ukryty cel. Dosyć kuriozalna sytuacja.

Czytaj więcej: Topowa giełda oskarżona o bezpodstawne zamrażanie środków. Jest oficjalny komunikat

Nigeria częściowo zdejmuje zakaz na kryptowaluty

W wielu krajach firmy z branży kryptowalut doświadczają wciąż problemów w tradycyjnych bankach z powodu obaw dot. tej klasy aktywów. W Polsce sporo podmiotów mogłoby podzielić się swoją historią o tym, jak nagle ich fundusze korporacyjne zostały nagle zamrożone, bo ktoś stwierdził, że jak krypto, to na pewno mafia, terroryzm i pranie pieniędzy. Za granicą takie sytuacje również mają miejsce, a w Nigerii posiadając kryptowalutową działalność nie można było w ogóle liczyć na posiadanie rachunku w banku. Teraz sytuacja ta ulega drobnej zmianie, ale czy będzie z tego powodu nieco łatwiej działać?

Czytaj więcej: Koniec zakazu na kryptowaluty. Po prawie 3 latach Nigeria zmienia swoje stanowisko

Ethereum pokaże, na co je stać w 2024 roku

Firma analityczna Messari bardzo chwali Ethereum za ostatnie zmiany w ekosystemie tej sieci. Zdaniem dyrektora generalnego wspomnianego przedsiębiorstwa dobiegający końca rok był tak naprawdę najlepszym w dotychczasowej historii tego blockchaina. Czego możemy spodziewać się w przyszłym roku? Jakie czynniki mają szansę przyciągnąć kapitał instytucjonalny z Wall Street do tej sieci?

Czytaj więcej: W 2024 roku Ethereum odniesie wielki sukces – twierdzi Messari

5 największych ataków hakerskich w 2023 roku

W tym roku cyberprzestępcy również regularnie dawali o sobie znać i dbali o to, by nie zabrakło nerwów i stresu u podmiotów z branży kryptowalut. Co prawda, ilość ataków nieco spadła w porównaniu do zeszłego roku, ale nadal problem ten utrzymuje się na wysokim poziomie.

Czytaj więcej: Skradziono 1,3 mld USD w 2023 roku w kryptowalutach. Oto 5 największych skoków

Nie ma co liczyć, że kurs BTC wybije po Halvingu – twierdzi Peter Brandt

Znacie takie sytuacje, gdy ktoś jest mocno podekscytowany jakimś zbliżającym się wydarzeniem, a druga osoba, niczym wredny wujek, co zawsze musi popsuć zabawę, mówi, że to i tak nic nie da i wszystko bez sensu. Tak właśnie Peter Brandt działa na entuzjastów bitcoina, którzy żywią wielkie nadzieje wobec tego, co przyniesie 2024 rok.

Czytaj więcej: Peter Brandt wkurza maksymalistów bitcoina! I to tuż przed świętami!

SEC kłamała w sprawie przeciwko Dept Box. Regulator przyznaje się do winy

Komisarze SEC zdecydowanie muszą poprawić swoją wewnętrzną komunikację i przekazywanie sobie kluczowych informacji, bo jak na razie wychodzą z tego spore niedopowiedzenia. Na ich podstawie regulator rzuca potem poważnymi oskarżeniami w sądzie, co oczywiście jest niezgodne z prawem.

Czytaj więcej: SEC oficjalnie przyznaje się do kłamstwa w sądzie

Kursy kryptowalut 27.12.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.