W 2024 roku Ethereum odniesie wielki sukces - twierdzi Messari | Wiadomości | CrypS.

W 2024 roku Ethereum odniesie wielki sukces – twierdzi Messari

Ethereum 2024 Ethereum [ETH]

Messari przygotowało nową edycję swojego biuletynu. Czytamy w nim, że branża blockchaina jest świadkiem dojrzewania kryptowalut. Wiele ciepłych słów o swoim ulubionym projekcie przeczytają też inwestorzy Ethereum.


Messari chwali Ethereum

Dyrektor generalny firmy, Ryan Selkis, przekazał, że w jego oczach rok 2023 był najlepszy w dotychczasowej historii Ethereum. Projekt Vitalika Buterina umocnił swoją pozycję i zaprezentował się jako najsilniejszy z łańcuchów bloków pod względem wielkości zgromadzonej społeczności i generowania przychodów dzięki opłatom.

Nie oznacza to jednak, że nikt nie depcze Ethereum po piętach. Selkis dodał, że branża kryptowalut wciąż znajduje się w okresie „dorastania”. O tym jednak za chwilę. Pozostańmy przez przy Ethereum.

W raporcie Messari wskazano też na to, że w najbliższej przyszłości coraz więcej programistów, którzy korzystają z sieci Buterina, będzie szukać niższych kosztów przy najwyższej możliwej wydajności łańcucha bloków. Oznaczać ma to interakcję z drugim co do wielkości łańcuchem bloków, ale głównie poprzez rollupy i mosty. Innymi słowy, nie będą odchodzić od Ethereum, ale będą korzystać z sieci w inny sposób, niż robili to dotychczas.

Selkis podkreślił zresztą, że w tej ostatniej kwestii niewiele się w ciągu najbliższych miesięcy, a może i lat zmieni. Ethereum ma ugruntowaną pozycję i cieszy się opinią niezawodnego łańcucha.

Według Messari Ethereum, zwłaszcza dziś, oparte na przyjaznym środowisku algorytmie Proof of Stake i stanowi atrakcyjną opcję inwestycyjną dla Wall Street. To ostatnie umocni jeszcze potencjalny ETF spot dla etheru.

Solana – powrót do walki o żółtą koszulkę

W tym wszystkim nie można zapomnieć też o Solanie. Sieć ta przeżywa ostatnio renesans. I także ma potencjał do stania się liderem na rynku blockchaina. Może i nie zagraża dziś pozycji Ethereum, ale co stanie się za parę lat?

Warto zwrócić na godne uwagi ulepszenia technologiczne, w tym lokalne rynki opłat, czy ogólne reformy dot. działania tego łańcucha, które przyczyniły się do znacznego skrócenia przestojów Solany, zwłaszcza w porównaniu z niezbyt udanym pod tym kątem 2022 rokiem.

W 2024 r. nacisk zostanie położony na ulepszenia wydajności, rozwój “lekkich” klientów czy wdrożenie standardu tokena-22, który rozszerza funkcjonalności Solany.

Ethereum 2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.