Kurs BNB skoczył o 20% i znów jest powyżej 300 USD. Znamy przyczynę wzrostów | Wiadomości | CrypS.

Kurs BNB skoczył o 20% i znów jest powyżej 300 USD. Znamy przyczynę wzrostów

Filip Dzięciołowski
Kurs BNB

Natywna kryptowaluta blockchaina od giełdy Binance znów jest handlowana powyżej ceny 300 dolarów. Oznacza to, że udało się odzyskać jej poziom z końca maja br., czyli okresu zanim wspomniana platforma została pozwana przez SEC. Przyczyny tego wzrostu możemy upatrywać we wczorajszym ogłoszeniu od tego giganta z branży kryptowalut.


W ostatnich dniach tego roku otrzymujmy nieco więcej pozytywnych informacji związanych z największą na świecie giełdą kryptowalut niż miało to miejsce w poprzednich miesiącach. Jak wiadomo, Binance w ostatnim czasie doświadczało sporej ilości problemów na tle prawno-regulacyjnym, które doprowadziły do przełomowych zmian w strukturach zarządu najwyższego szczebla. W międzyczasie podjęto również decyzję o całkowitym wyłączeniu stablecoina BUSD z tego rynku.

Po czerwcowym pozwie od amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) kurs tokena BNB mocno stracił na wartości i trzymał się bliżej poziomu 200 dolarów. Ostatnie miesiące oczywiście były wzrostowe dla tego altcoina, co było związane z ogólnym ożywieniem na rynku, jednakże w ciągu ostatnich dwóch dni kryptowaluta mocno podskoczyła powracając do poziomu 300 dolarów. Tutaj już swoją rolę w tym miało ogłoszenie dot. nowego projektu na Launchpoolu Binance.

Binance ogłasza nową inicjatywę

W dniu 26 grudnia założona przez Changpeng Zhao firma ogłosiła, że na jej specjalnej platformie – Binance Launchpool – wystartuje kolejny projekt z sektora Web3. Chodzi dokładnie o Sleepless AI – inicjatywę łączącą z sobą sektor gamingu opartego na blockchainie i sztucznej inteligencji.

W ramach tego wydarzenia użytkownicy będą mogli stake’ować przez 7 dni swoje tokeny BNB, FDUSD i TUSD, za co otrzymają nagrody w postaci specjalnych tokenów projektu – AIToken – do farmingu. Więcej o tej akcji przeczytacie tutaj

Tokeny AI pojawią się natomiast na giełdzie Binance do handlu spot już 4 stycznia 2024 roku. Dostępne pary handlowe, jakie użytkownicy będą mieli do dyspozycji to AI/BTC i AI/USDT.

Kurs BNB do góry

W momencie pisania tego artykuł za jeden token BNB należy zapłacić 308 dolarów, ale jeszcze kilka godzin temu kurs tego tokena wynosił 315 dolarów, co oznaczało najwyższy poziom od dnia 29 maja 2022 roku. W ciągu ostatniego półrocza kryptowaluta wyryła swój dołek cenowy na poziomie 202 dolarów, od którego zdążyła odbić o 55%.

Wykres cenowy BNB na giełdzie Binance. Źródło: TradingView
Kurs BNBreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.