Co się dzieje w sieci Cardano? Te dane dużo mówią o jej ogólnym stanie | Wiadomości | CrypS.

Co się dzieje w sieci Cardano? Te dane dużo mówią o jej ogólnym stanie

Sieć ósmej co do wielkości kryptowaluty wyszła na prowadzenie pod względem aktywności deweloperskiej w ostatnim miesiącu.


Zgodnie z danymi dostarczonymi przez platformę analityczną Santiment, Cardano wyłoniło się jako lider na tle pozostałych blockchainów w ciągu minionych 30 dni.

Cardano na prowadzeniu

Aktywność deweloperska jest traktowana jako istotny wskaźnik oferujący wgląd w zaangażowanie w rozwój danego projektu kryptowalutowego. Wskazuje ona na to, czy eksperci pochylają się nad tworzeniem działającego produktu oraz dostarczaniem nowych funkcji.

Im wyższe zaangażowanie programistów, tym mniejsza możliwość, iż taki projekt okaże się oszustwem. Wspomniana metryka śledzi zarówno liczbę unikatowych współautorów działań programistycznych, jak i liczbę wszystkich zdarzeń dla projektu.

Zgodnie z danymi dostarczonymi przez Santiment Cardano odnotowało aktywność rozwojową na poziomie 540 w ciągu ostatniego miesiąca. Tuż za nim uplasowały się projekty kryptograficzne tj. Polkadot (DOT), Kusama (KSM) i Avalanche (AVAX).

Spadek aktywności w sieci

Obok pojawiły się również negatywne dane odnośnie stanu Cardano. Aktywność użytkowników w tej sieci doznała gwałtownego spadku od 9 grudnia br. Zgodnie z informacjami dostarczonymi przez Artemis dzienna liczba unikalnych adresów, które zrealizowały co najmniej 1 transakcję na tym blockchainie, spadła od tamtego czasu o 46%.

W sieci tej doszło także do spadku liczby dziennie dokonywanych transakcji. W dniu 9 grudnia br. zarejestrowano w niej ponad 113 tys. transakcji. Z kolei 24 grudnia br. zarejestrowano ponad 75 tys. transakcji. Stanowi to spadek o około 35%.

Cardano doświadczyło spadku również pod względem całkowitej wartości zablokowanej w zdecentralizowanych finansach (DeFi). Od 9 grudnia br. TVL dla tego projektu zmniejszył się o 3%. Zjawisko to może mieć związek ze spadkiem wolumenu transakcji realizowanych za pośrednictwem zdecentralizowanych giełd (DEX-ów) w ciągu ostatnich tygodni.

Wzrost popytu na NFT

Wśród pozytywnych wskaźników możemy wymienić natomiast gwałtowny wzrost wolumenu sprzedaży tokenów niewymienialnych na blockchainie Cardano. W ciągu ostatnich 26 dni wyniósł on aż 7,04 mln dol., jest to blisko 50% zmiana od poziomów w wysokości 4,71 mln dol., odnotowanymi w listopadzie br.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.