Peter Brandt wkurza maksymalistów bitcoina! I to tuż przed świętami! | Wiadomości | CrypS.

Peter Brandt wkurza maksymalistów bitcoina! I to tuż przed świętami!

Jacek Walewski
Peter Brandt Halving

Analityk finansowy i trader Peter Brandt znów wypowiedział się na temat bitcoina. Będąc szczególnie złośliwym, postanowił wkurzyć wszystkich maksymalistów BTC tuż przed świętami!


Petr Brandt znów irytuje wyznawców kultu bitcoina. Chodzi o halving

21 grudnia 2023 r. Brandt przekazał swoim followersom, że halving, jaki zajdzie w sieci Bitcoina już w kwietniu 2024 r., jest przeceniany i wcale nie będzie miał takiego wpływu na cenę kryptowaluty, jak może myśleć wielu.

Zacznijmy od tego, że już pod koniec lipca 2023 r. ten znany i irytujący trader zasugerował, że halving wcale nie będzie katalizatorem wzrostów. Teraz postanowił to powtórzyć.

Szum związany z halvingiem bitcoina to mnóstwo emocji

– napisał.

Jasne, szum dot. halvingu może tymczasowo wpłynąć na cenę, ale zmniejszenie podaży (…) jest wielkości dupy komara

– dodał.

Na potrzeby tego artykułu skonsultowaliśmy się z entomologiem. Potwierdził: odbyt komara jest bardzo mały i nieistotny w kontekście całego wszechświata.

Inni wcale nie hejtują Brandta

Choć Brandt naruszył jedną z prawd wiary maksymalistów BTC, okazuje się, że inni myślą podobnie jak on. I tak np. youtuber Colin Talks Crypto napisał:

Jak już mówiłem wcześniej, przyszłe wydarzenia związane z halvingiem będą miały raczej wpływ psychologiczny niż faktyczny wpływ ekonomiczny, ponieważ większość tokenów [BTC] już istnieje.

Dodał, że przez to zmienność kursu po halvingu będzie się zmniejszać.

Powyższe nie przekreśla jednak dużego skoku kursu BTC w 2024 r. Tyle że ten będzie spowodowany nie halvingiem, a wprowadzeniem na rynek ETF-ów BTC i obniżkami stóp proc. przez Fed. To napływ kapitału, który był dotąd mrożony przez wysokie stopy proc., spowoduje wzrosty. Tak samo jak wejście na kryptowalutowy parkiet instytucji, które będą inwestowały w ETF-y typu spot bitcoina.

Przypomnijmy jeszcze, że czwarty halving w dziejach BTC zajdzie w sieci najpewniej w drugiej połowie kwietnia 2024 r. (dokładne podanie daty nie jest możliwe, wszystko jest uzależnione od szybkości zatwierdzania bloków w blockchainie). Do halvingu pozostało mniej niż 18 000 bloków. Po nim nagroda za wydobycie jednego bloku spadnie z 6,25 BTC do 3,125 BTC.

Peter Brandtreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.