Zaskakujące dane dotyczące Ethereum. ETH jest krok od wyprzedzenia BTC? | Wiadomości | CrypS.

Zaskakujące dane dotyczące Ethereum. ETH jest krok od wyprzedzenia BTC?

Jacek Walewski
Ethereum [ETH]

Coś ciekawego dzieje się w sieci Ethereum. Jak wynika z danych firmy analitycznej IntoTheBlock, ilość etherów, które są w posiadaniu hodlerów, osiągnęła w grudniu rekordowy poziom. 


Aż 70% podaży ETH jest przechowywane w portfelach długoterminowych inwestorów.

Ethereum i hodlerzy

Hodler to pojęcie odnoszące się do osoby, która inwestuje w kryptowaluty długoterminowo i nie sprzedaje swoich coinów mimo dużych wahań kursu na rynku. Im więc większa liczba takich ludzi, tym lepiej dla projektu. Jeżeli popyt na tokeny będzie rósł, a „gorąca” podaż (ta w obiegu) pozostawała niska, musi się to skończyć dużym skokiem ceny.

Teraz widzimy, że Ethereum pokonuje Bitcoina (jako projekt) pod względem odsetka coinów, jakie są w posiadaniu hodlerów. W przypadku ETH mowa o 70% podaży, jaka jest w posiadaniu inwestorów długoterminowych.

Dlaczego jednak hodlerzy tak mocno wierzą w ETH? Po pierwsze, może być to efekt zmian, jakie zaszły w sieci projektu. Od wprowadzenia nowego algorytmu emisji tej kryptowaluty – Proof of Stake – hodlowanie etheru jest opłacalne, bowiem można go stake’ować. Chodzi o proces podobny do posiadania lokaty w banku. Nie tylko posiadamy ETH na dłuższy czas – i możemy liczyć na wzrost jego ceny – ale jeszcze zarabiamy na „odsetkach”.

Do tego już w maju SEC może zatwierdzić wnioski o stworzenie ETF-a spot dla ceny etheru. To zaś da wręcz oszałamiający efekt – przelania na ten rynek ogromnych pieniędzy.

Przyszłość kursu ETH

Wielu analityków jest optymistami, jeżeli chodzi o przyszłość ETH. Współzałożyciele Glassnode, Jan Happel i Yann Allemann, twierdzą, że ether wkrótce przebije poziom 2500 USD na wykresie. Wystarczy do tego „entuzjazm rynku”. Sugerują, że trochę mocniejszy impuls może doprowadzić nas nawet do 2700 USD.

Z kolei jak wynika z niedawnego raportu Messari, sukces Ethereum w 2024 r. może w znacznym stopniu zależeć od poziomu adopcji. Oznaczałoby to oczekiwanie od firm z rynku TradFi (tradycyjne finanse) wdrażania u siebie rozwiązań DeFi (zdecentralizowane finanse).

Dziś jeden ether kosztuje 2238 USD, co oznacza spadek o 1,9% od wczoraj.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.