Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [27.12.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [27.12.2022]

sytuacja na rynku kryptowalut 27.12.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 27 grudnia.


Spis treści:


Salwador zamierza edukować uczniów na temat bitcoina

Władze środkowoamerykańskiego kraju wystartowały z projektem edukacyjnym o nazwie My First Bitcoin. Jego tegoroczna edycja objęła 10 000 uczniów. W 2023 roku zajęcia poświęcone pierwszej kryptowalucie mają dotrzeć do 250 000 młodych Salwadorczyków.

Czytaj więcej: Salwador zamierza edukować uczniów na temat bitcoina


Binance pozwane przez inwestorów z Francji

15 inwestorów z Francji pozwało Binance zarzucając giełdzie oszustwo, wprowadzenie w błąd i zatajanie informacji. Powodowie twierdzą, że stracili ponad 2,4 mln EUR w następstwie upadku TerraUSD oraz zarzucają giełdzie, że promowała token jako wspieranego przez dolara amerykańskiego. Binance odpowiada, że we wskazanym okresie nie prowadził działań marketingowych we Francji.

Czytaj więcej: Binance pozwane przez inwestorów z Francji


Internauci potępiają NYT za najnowszy artykuł o współczuciu dla SBF

W opublikowanym wczoraj artykule zatytułowanym “Na Bahamach pozostała sympatia dla Sama Bankman-Frieda”, dziennikarz New York Times Rob Copeland zacytował lokalnych Bahamczyków. Większość z nich pozytywnie wypowiadała się na temat założyciela FTX, co nie spodobało się społeczności internetowej.

Czytaj więcej: Internauci potępiają NYT za najnowszy artykuł o współczuciu dla SBF


Dane 400 milionów użytkowników Twittera wyciekły do sieci

Baza zawierająca dane kontaktowe 400 milionów użytkowników Twittera została wystawiona na sprzedaż przez hakera. Sprawca twierdzi, że wykradł ją na początku 2022 roku wykorzystując lukę w zabezpieczeniach platformy. Firma ochroniarska Web3 DeFiYield potwierdziła, że próbka udostępniona przez hakera zawiera autentyczne informacje.

Czytaj więcej: Dane 400 milionów użytkowników Twittera wyciekły do sieci


Pula BTC.com zhackowana na 3 mln dolarów

Firma górnicza BIT Mining Limited przyznała się, że padła ofiarą ataku hakerskiego, do którego doszło na początku grudnia. Atakujący uzyskali dostęp do portfeli puli miningowej BTC.com i ukradli z niej aktywa o wartości ponad 3 mln dolarów. Około 1/4 łupu stanowiły środki klientów.

Czytaj więcej: Pula BTC.com zhackowana na 3 mln dolarów


Hakerzy z grupy Lazarus ukradli co najmniej 1055 NFT

Grupa hakerów pracujących na rzecz Północnej Korei ukradła co najmniej 1055 tokenów NFT – obliczyli eksperci z firmy SlowMist. Cyberprzestępcy stworzyli ponad 500 witryn podszywających się pod znane platformy do handlu niewymiennymi tokenami (OpenSea, X2Y2 i Rarible).

Czytaj więcej: Hakerzy z grupy Lazarus ukradli co najmniej 1055 NFT


Sam Bankman-Fried powinien ogolić głowę i słuchać rapu

Martin Shkreli, amerykański przedsiębiorca, który spędził blisko 4 lata za kratkami, radzi Samowi Bankman-Friedowi (SBF) jak wczuć się w kulturę systemu więziennego. Twierdzi, że to może mu uratować życie.

Czytaj więcej: Sam Bankman-Fried powinien ogolić głowę i słuchać rapu


Gary Gensler ostrzega przed “nieuchronnym krachem kryptowalut”

Przewodniczący Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) powiedział, że agencja regulacyjna poszukuje firm z branży kryptowalut, które nie przestrzegają jej zasad. Gary Gensler wyraził także opinię, że zbliża się załamanie rynku oraz skrytykował dowody rezerw giełd stwierdzając, że nie mają one większej wartości. –> źródło: The Daily Hodl


Palau stworzy CBDC we współpracy z Ripple

Wyspiarskie państwo, obejmujące archipelag ponad 500 wysp, podobno współpracuje z firmą Ripple, która pomaga mu uruchomić cyfrową walutę banku centralnego (CBDC). Taką informację przekazał portal Wu Blockchain.


Japonia rozważa cofnięcie zakazu emisji stablecoinów

Japońska Agencja Usług Finansowych (FSA) ogłosiła projekt wytycznych dotyczących obiegu stablecoinów. Ich przyjęcie może sprawić, że już w przyszłym roku mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni otrzymają dostęp do tokenów takich jak Tether lub USDC. –> źródło: Decrypt


Pies, będący symbolem Dogecoina, poważnie zachorował

Kabosu, czyli pies którego wizerunek widnieje na kryptowalucie Dogecoin, jest poważnie chory. W listopadzie Shiba Inu skończył 17 lat. Psy tej rasy żyją przeważnie 12 do 15 lat.

sytuacja na rynku kryptowalut 27.12.2022reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.