Pula BTC.com zhackowana na 3 mln dolarów | Wiadomości | CrypS.

Pula BTC.com zhackowana na 3 mln dolarów

Redakcja
etyczny haker otrzymał 400 ETH za znalezienie luki w Arbitrum

Firma górnicza BIT Mining Limited poinformowała o ataku hakerskim na swoją pulę BTC.com. Do zdarzenia doszło 3 grudnia – czytamy w komunikacie prasowym.


BIT Mining Limited wyjaśnił w oświadczeniu:

W wyniku cyberataku doszło do kradzieży niektórych kryptowalut, w tym aktywów klientów BTC.com o wartości około 700 000 USD i około 2,3 mln USD należących do firmy.

Przedstawiciele firmy podkreślili, że zgłosili incydent do organów ścigania w Shenzhen w Chinach. 23 grudnia władze wszczęły śledztwo.

Po wykryciu tego cyberataku firma wdrożyła rozwiązania mające na celu poprawę ochrony przed hakerami. BTC.com działa teraz normalnie.

Przypomnijmy, że skumulowane straty branży kryptowalutowej z powodu hacków i oszustw wyniosły 428,7 mln USD w trzecim kwartale, według Immunefi. Z 39 incydentów, 30 okazało się atakami hakerskimi o łącznej wartości strat 399 mln USD.

Grupa Lazarus kradnie NFT

Eksperci z firmy SlowMist poinformowali niedawno także o kampanii phishingowej prowadzonej przez grupę koreańskich hakerów Lazarus. Rozpoczęła się ona około siedmiu miesięcy temu i trwa nadal.

Całkowite szkody z ataków nie są znane, ale na sam jeden z adresów phishingowych wpłynęło 1055 NFT o wartości 300 ETH (367 000 dolarów w momencie sprzedaży tokenów).

etyczny haker otrzymał 400 ETH za znalezienie luki w Arbitrumreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.