Dane 400 milionów użytkowników Twittera wyciekły do sieci | Wiadomości | CrypS.

Dane 400 milionów użytkowników Twittera wyciekły do sieci

Redakcja
Twitter wyciek danych

Haker wystawił na sprzedaż bazę danych 400 milionów użytkowników Twittera, w tym dane kontaktowe twórcy Ethereum Vitalika Buterina, gwiazdy Shark Tank Kevina O’Leary’ego i miliardera Marka Cubana.


W ogłoszeniu opublikowanym 23 grudnia sprzedawca twierdzi, że uzyskał dane na początku 2022 roku z powodu luki w sieci społecznościowej. Baza danych zawiera nazwiska, numery telefonów komórkowych i adresy e-mail.

Niezidentyfikowana osoba podała jako próbkę fragment danych od 1000 użytkowników celebrytów. Zasugerował również, że CEO Twittera Elon Musk odkupi bazę danych, aby uniknąć jej sprzedaży i płacenia kolejnych kar sądowych za wyciek – 276 milionów dolarów.

Hudson Rock nie był w stanie w pełni zweryfikować twierdzeń hakera, biorąc pod uwagę liczbę kont. Firma ochroniarska Web3 DeFiYield potwierdziła jednak “prawdziwość” informacji podanych przez sprzedawcę.

Niektórzy nie wierzyli w możliwość wycieku na tak dużą skalę, ponieważ obecna liczba aktywnych użytkowników Twittera w miesiącu wynosi około 450 milionów.

Takie informacje mogą być potencjalnie wykorzystane do phishingu, SIM spoofingu itd.

Inny wyciek

Przypomnijmy, że pod koniec listopada Twitter potwierdził wyciek danych 5,4 mln użytkowników. Miał on miejsce w grudniu 2021 roku i wykorzystał lukę w API związaną z procesem autoryzacji w kliencie Androida, która pozwalała osobom na wysyłanie numerów telefonów i adresów e-mail w celu uzyskania ID Twittera.

Ta sama luka pozwoliła na stworzenie bazy danych zawierającej ponad 17 milionów rekordów. Luka została załatana w styczniu 2022 roku.

Twitter wyciek danychreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.