Binance pozwane przez inwestorów z Francji | Wiadomości | CrypS.

Binance pozwane przez inwestorów z Francji

Redaktor: Michał Misiura
Binance głównym kontrahentem Bitzlato

Binance France i jej spółka macierzysta Binance Holdings Limited zostały pozwane przez 15 inwestorów z Francji, którzy zarzucają giełdzie kryptowalutowej praktyki handlowe, które wprowadzają w błąd, a także oszustwa i zatajanie informacji.


W pozwie złożonym 14 grudnia pozywający twierdzą, że giełda Binance naruszyła francuskie prawo, reklamując i dystrybuując usługi kryptowalutowe przed otrzymaniem rejestracji od władz tego kraju. Francuski regulator rynku finansowego, Autorité des Marchés Financiers, przyznał Binance licencję jako dostawcy aktywów cyfrowych w maju 2022 roku. Zgodnie z licencją giełda mogła oferować takie usługi, jak przechowywanie aktywów i handel kryptowalutami.

Prawnicy zaangażowani w sprawę powiedzieli Agencji Reutera, że inwestorzy oskarżyli Binance o „wprowadzające w błąd praktyki handlowe”. Według lokalnych mediów, inwestorzy twierdzą, że stracili ponad 2,4 mln EUR w następstwie upadku TerraUSD/LUNA, dodając, że giełda kryptowalutowa promowała token jako wspieranego przez dolara amerykańskiego.

Binance reaguje na oskarżenia

Giełda Binance odniosła się do doniesień francuskich mediów we wpisie na oficjalnym blogu firmy. Wskazała w nim, że w okresie, który wskazują autorzy pozwu, giełda nie prowadziła we Francji żadnej komunikacji promocyjnej.

Odpowiadając na pytanie dotyczące korzystania z kanału Telegram o nazwie Binance French w celu udostępniania wpisów na temat swojej działalności, firma stwierdziła, że „nie promowała się we Francji przed uzyskaniem oficjalnej licencji”. Dodała również, że grupy na platformie Telegram są globalnymi forami społecznościowymi, które może założyć każdy użytkownik platformy i każdy chętny może do nich dołączyć.

Binance rozszerza obecność w Europie

Tymczasem Binance nadal podejmuje działania zmierzające do zwiększenia swej obecności w Europie. Niedawne doniesienia medialne wskazują, że największa giełda kryptowalutowa na świecie po uzyskaniu licencji we Francji przymierza się do złożenia wniosku o przyznanie licencji do niemieckiego regulatora BaFin.

W maju bieżącego roku Binance uzyskała również zezwolenie na oferowanie swych usług na rynku we Włoszech, a w czerwcu podobną licencję przyznał jej regulator rynku finansowego w Hiszpanii.

Binance głównym kontrahentem Bitzlatoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.