Społeczność internetowa potępia NYT za artykuł "o współczuciu" dla SBF

Internauci krytykują najnowszy artykuł NYT o współczuciu dla SBF

Anna Sutowicz
SBF przekazał 2,2 miliarda dolarów

Użytkownicy Twittera skrytykowali najnowszy artykuł The New York Times „o współczuciu” dla założyciela FTX, Sama Bankman-Frieda.


W opublikowanym wczoraj artykule zatytułowanym “Na Bahamach pozostało współczucie dla Sama Bankman-Frieda”, dziennikarz New York Times Rob Copeland zacytował lokalnych Bahamczyków, którzy wydają się w większości mieć pozytywne rzeczy do powiedzenia na temat założyciela giełdy kryptowalutowej FTX.

Kontrowersyjny artykuł o SBF

Mieszkańcy Bahamów powiedzieli m.in., że SBF „ma dobre serce”, i „to przykre” co go spotkało. Pojawiły się również opinie, że aresztowanie go było “bez sensu”. Tylko jedna osoba uczestnicząca w wywiadzie potępiła działania założyciela FTX, mówiąc, że dało to negatywne spojrzenie na kryptowaluty.

Pochlebne recenzje na temat Sama Bankman-Frieda mogą wynikać z jego milionowych darowizn przekazanych lokalnym organizacjom charytatywnym, kościołom i jednostkom rządowym. Nie bez znaczenia były również jego plany wybudowania tam hotelu i stworzenia siedziby FTX.

Artykuł NYT ukazujący pozytywne opinie Bahamczyków na temat SBF spotkał się z krytyką ze strony użytkowników Twittera:

To jest żenujące.

Dlaczego to opublikowaliście.

Prawdopodobnie jedną z najbardziej kontrowersyjnych części artykułu był fragment, w którym działalność SBF nazwano “kłopotliwą”, ale “nieporównywalną z przemocą gangów” na wyspie New Providence.

Sam Bankman-Fried został aresztowany 12 grudnia pod wieloma zarzutami dotyczącymi oszustw podatkowych i prania pieniędzy. 21 grudnia został ekstradowany do USA, a aktualnie przebywa na wolności za kaucją.

SBF przekazał 2,2 miliarda dolarówreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.