Salwador zamierza edukować uczniów na temat bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Salwador zamierza edukować uczniów na temat bitcoina

Redaktor: Michał Misiura
salwador będzie uczył o bitcoinach w szkołach

Salwador podejmuje kolejne kroki w kierunku masowego przyjęcia bitcoina. Tym razem władze środkowoamerykańskiego kraju postanowiły uczynić to poprzez edukację uczniów. Niestety, trwający kryzys kryptowalutowy sprawił, że wartość bitcoinowych zasobów Salwadoru spadła o 60%.


Władze Salwadoru liczą, że edukacja kryptowalutowa w młodym wieku może przyczynić się do masowego przyjęcia i użytkowania kryptowalut, gdy uczniowie i studenci staną się dorosłymi obywatelami i zaczną udzielać się na rynku finansowym.

Na Twitterze dużą popularnością cieszy się film, który pokazuje nauczycieli z Salwadoru edukujących swych uczniów na temat bitcoina podczas dziesięciotygodniowego programu nauczania. Nauczyciele pokazują uczniom praktyczne zastosowanie bitcoina oraz sposób jego uzyskania w sieci Lightning. Uczniowie otrzymują również wiedzę na szereg innych tematów związanych z kryptowalutami.

– Chcemy, aby pomysł został powielony w innych szkołach na całym świecie – mówi jeden z nauczycieli. Według zapowiedzi władz, projekt edukacyjny My First Bitcoin miał w 2022 roku objąć ponad 10 000 uczniów. W 2023 roku oczekuje się, że projekt będzie 25 razy większy i trafi do 250 000 uczniów.

Salwador liderem pod względem adopcji BTC

Salwador w ubiegłym roku uznał bitcoina za prawny środek płatniczy. Od tego czasu kraj podejmował szereg działań na rzecz masowej adopcji BTC. Prezydent Salwadoru Nayib Bukele ogłosił nawet, że jego kraj pracuje nad utworzeniem miasta bitcoina, które będzie wolne od podatku dochodowego i majątkowego.

W ubiegłym miesiącu Bukele uruchomił specjalne Biuro ds. bitcoina, którego zadaniem jest zarządzanie wszystkimi projektami związanymi z kryptowalutami. Celem biura jest także utworzenie platformy spotkań obywateli i prezydenta kraju, które będą prowadzić do wdrożenia bitcoina i technologii blockchain w całym kraju.

Od 18 listopada Salwador kupował jednego bitcoina dziennie. Obecnie, według strony internetowej pokazującej zasoby portfela kryptowalutowego kraju, Salwador posiada ponad 2458 BTC. Wartość krajowych aktywów kryptowalutowych spadła o 61,82% i obecnie kraj rządzony przez prezydenta Bukele traci na kryptowalutach ok. 67 mln USD.

salwador będzie uczył o bitcoinach w szkołachreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.