Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [27.11.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [27.11.2023]

Kurs kryptowalut 27.11.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 27 listopada 2023 roku.


Spis treści:


Kurs USTC wstaje z martwych!

Cyfrowe aktywo, które doprowadziło do katastrofy pochłaniającej 40 miliardów dolarów, znów daje o sobie znać. USTC, czyli wersja classic stablecoina od Terraform Labs, skoczyła o 450% w dobę na swoim wykresie cenowym. Ale jak to, skąd takie wybicie?

Czytaj więcej: Kurs TerraClassicUSD (USTC) skacze o 450% w dobę! Wielki powrót upadłego stablecoina?

Ethereum przejdzie przełomowe zmiany

Vitalik Buterin dostrzega wiele kwestii, które koniecznie trzeba poprawić lub dokonać ich radykalnej restrukturyzacji w sieci Ethereum. Podczas konferencji dla deweloperów tej sieci opowiedział, co zamierza zmienić w stworzonym przez siebie blockchainie.

Czytaj więcej: Sieć Ethereum zostanie przebudowana! Vitalik Buterin zapowiada wielkie zmiany

Justin Sun próbuje ratować reputację HTX i Poloniex

Obie giełdy kryptowalut, nad którymi dowodzenie sprawuje Justin Sun, zostały w ostatnim czasie okradzione, w związku z czym zawiesiły one swoje działanie. Teraz przedsiębiorca zapowiedział nietuzinkową rekompensatę dla użytkowników obu platform.

Czytaj więcej: Justin Sun zapowiada ”epicki airdrop” dla ofiar ataku na HTX

Z giełd znika coraz więcej BTC. To dobry znak

Kurs bitcoina na dany moment stanął w miejscu, ale nie znaczy to, że inwestorzy próżnują. Wręcz przeciwnie, bowiem z danych on-chain wynika, że aktualna sytuacja stanowi zapowiedź silnych wzrostów w niedalekim czasie.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina prawdopodobnie zaraz wystrzeli na skutek tej sytuacji


Newsy z weekendu


Nowy prezydent Argentyny wywołuje na starcie kontrowersje

Javier Milei został tydzień temu wybrany na urząd głowy państwa Argentyny – kraju mierzącego z się trzycyfrową inflacją i doświadczającego coraz większego poziomu ubóstwa. Mimo iż jest zadeklarowanym zwolennikiem bitcoina, to jego poglądy są na tyle kontrowersyjne i szalone, że nie wiadomo, czego się tak naprawdę spodziewać po jego kadencji. Na pewno będzie o nim głośno przez najbliższe lata.

Czytaj więcej: Probitcoinowy prezydent Argentyny, Javier Milei, zaczyna swoje rządy od trzęsienia ziemi

Co przestaje być możliwe w trakcie hossy?

CEO Independent Reserve oraz dyrektor ds. produktu w Swyftx rozmawiali z jednym z kryptowalutowych serwisów o tym, na co trzeba być gotowym, gdy przyjdzie nowa hossa, bowiem wtedy nie będzie już czasu na realizację pewnych planów. Zdaniem obu przedsiębiorców okres ten rozpocznie się w przyszłym roku. Swoje 3 grosze w tym temacie dorzucił także dyrektor australijskiego oddziału Kraken, który podzielił się bardzo cenną uwagą.

Czytaj więcej: Hossa już trwa czy zacznie się w 2024 r.? Jak się na nią przygotować?

”Nowy” hit the Beatles powstał przy pomocy AI

Na brytyjskich listach przebojów od jakiegoś czasu jest grany numer legendarnej grupy muzycznej, z której większość członków od dawna nie żyje. Piosenka została pierwotnie nagrana w latach 70-tych, ale dopiero niedawno udało się ją dokończyć przy pomocy sztucznej inteligencji. Fani jednak zachodzą w głowę, czy prawdziwy wokal w tym numerze faktycznie należy do Johna Lennona?

Czytaj więcej: Czy w nowym hicie „The Beatles” zamiast Johna Lennona śpiewa AI?

Nigeryjski polityk współpracował z hakerami

Jak przekazał rzecznik nigeryjskiej policji, Wilfred Bonse, krajowy polityk, został aresztowany za kradzież środków z portfela Patricia Technologies. Jest to firma zajmująca się handlem cyfrowymi aktywami, którą od dawna Bonse okradał przy wsparciu grupy hackerów.

Czytaj więcej: Polityk ukradł kryptowaluty. Został aresztowany

Agencje marketingowe wiedzą jak oszukiwać ludzi na hajs dzięki AI

Aitana ma 25 lat, uprawia sport, a do tego jest fanką gier i cosplayu. Zarabia nawet 10 tysięcy euro miesięcznie. Brzmi jak idealna dziewczyna dla stereotypowego, komputerowego nerda? Dodajmy, że jest coraz bardziej rozpoznawalną influencerką i o jej względy zabiegają coraz to bardziej rozpoznawalne persony. Problem w tym, że dziewczyna nie istnieje, bowiem jest jedynie wytworem generatywnej AI.

Czytaj więcej: Wysłałeś tipa pewnej seksownej 25-latce z sieci? Mamy złe wieści: to tylko wytwór AI!

Kurs kryptowalut 27.11.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.