Probitcoinowy prezydent Argentyny, Javier Milei, zaczyna swoje rządy od trzęsienia ziemi | Wiadomości | CrypS.

Probitcoinowy prezydent Argentyny, Javier Milei, zaczyna swoje rządy od trzęsienia ziemi

Jacek Walewski
FTX pozywa SEC Ameryka Południowa

Prezydent-elekt Argentyny, Javier Milei, potwierdził, że chce likwidacji banku centralnego Argentyny. Wszystko w celu pokonania kryzysu gospodarczego i zmniejszenia inflacji, jaka niszczy wartość lokalnej waluty.


Javier Milei zlikwiduje bank centralny Argentyny?

Zacznijmy od pierwszej rewolucji, jaką wprowadza Milei. W komunikacie prasowym opublikowanym przez Kancelarię Prezydenta na portalu X przekazano, że wszelkie oficjalne informacje dotyczące przyszłych decyzji nowego gabinetu głowy państwa będą przekazywane wyłącznie za pośrednictwem social mediów, konkretnie portalu X.

Biuro Prezydenta-elekta Republiki Argentyńskiej ogłasza, że jedyne oficjalne informacje na temat przyszłego rządu, na którego czele stanie Javier Milei, pochodzą z tego kanału

– czytamy w komunikacie prasowym.

W podobny sposób z obywatelami od lat komunikuje się Nayib Bukele, czyli probitcoinowy prezydent Salwadoru.

 

Z dokumentu wynika też, że nowo wybrany prezydent Argentyny uznał likwidację banku centralnego za kwestię “nie podlegającą negocjacjom”. Zamierza więc realizować swój program, jaki przedstawił w czasie kampanii wyborczej.

Likwidacja banku centralnego to jednak tylko jeden z rewolucyjnych pomysłów Mileia. Chce on też doprowadzić do dolaryzacji gospodarki. Nie kryje też, że jest fanem bitcoina, co niektórych zwolenników kryptowaluty doprowadziło do domysłów, że zrobi to samo co władze Salwadoru – uznania BTC za środek płatniczy. Jak na razie jednak nic nie wskazuje na to, by posunął się tak daleko.

Inna sprawa, że w kraju następuje naturalna adopcja bitcoina, która zbiega się również ze stałą dewaluacją wartości krajowej waluty.

Czy Milei jest szalony?

Milei jest przez jego przeciwników jest uważany za populistę i szaleńca. Polscy lewicowi dziennikarze uważają, że przy nim Janusz Korwin-Mikke uchodzi za kogoś umiarkowanego.

I faktycznie, nowy prezydent Argentyny jest za liberalizacją handlu organami, twierdzi, że rozmawia z duchem swojego psa (to zapewne żart, choć kto wie…) i ogólnie chce wywrócić kraj do góry nogami.

To ostatnie może jednak okazać się dla Argentyńczyków ostatnią deską ratunku, bowiem ich państwo od lat zawodzi i jest synonimem miejsca, gdzie panuje nędza i wysoka inflacja. Może więc taki kraj potrzebuje szaleńca, który swoimi niekonwencjonalnymi metodami jakoś to wszystko zburzy i odbuduje na nowo?

FTX pozywa SECreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.