Kurs TerraClassicUSD (USTC) skacze o 450% w dobę! Wielki powrót upadłego stablecoina? | Wiadomości | CrypS.

Kurs TerraClassicUSD (USTC) skacze o 450% w dobę! Wielki powrót upadłego stablecoina?

USTC

Wolumen obrotu wirtualną walutą przynależną do Terra (LUNA), znanej obecnie jako Terra Classic (LUNC) doznał widocznego wzrostu w ciągu ostatnich 24 godzin. Ta zaś znajduje się na fali hossy od minionego weekendu.


Należy przypomnieć, że TerraClassicUSD (USTC) to dawne TerraUSD (UST) – stablecoin przynależny do upadłego w maju 2022 r. ekosystemu Terra. Jego założyciel Do Kwon odbywa obecnie karę w areszcie na terenie Czarnogóry za posługiwanie się fałszywymi dokumentami. Czeka również na decyzję dot. ekstradycji do Stanów Zjednoczonych bądź Korei Południowej.

Kurs USTC z mocnym wzrostem

Cena USTC doznała znacznego odbicia z okolic 0,013 dol. widzianych jeszcze w sobotę (tj. 25 listopada br.) do 0,07575 dol. obecnie. Jest to zmiana o ponad 480% w tym zakresie.

Nagły wzrost na wykresie USTC. Źródło: tradingview.com

Mimo tak silnego wzrostu od swojego ATH ze stycznia 2021 r. w wysokości 1,05 dol. wspomniana wirtualna waluta potaniała o blisko 94%. Należy przypomnieć, iż pełniła ona funkcję tzw. stablecoina – jej wartość nie powinna zatem z założenia ulegać takim silnym wahaniom cenowym.

UST doznało tzw. depegu w pierwszej połowie 2022 r. Wiąże się to z utratą powiązania z aktywem bazowym. W tym przypadku kurs tego stablecoina całkowicie został oderwany od dolara amerykańskiego.

Inne tokeny związane z Terrą również zareagowały

Nie tylko na wykresie UST widocznie jest ożywienie. Terra Classic (LUNC) również doznało widocznego wzrostu. W ciągu ostatnich 24 godzin wartość tego altcoina podniosła się o ponad 45%. Choć zmiana ta jest kolosalna w zakresie dobowym, według danych pochodzących od CoinMarketCap jest ona nieznacząca, biorąc pod uwagę to, iż od swojego szczytu kryptowaluta ta prawie całkowicie straciła swoją wartość. Z kolei cena nowej Terry (LUNA) wzrosła o ponad 22% w tym samym czasie.

Skąd to nagłe ożywienie?

Zdaniem niektórych ekspertów wzrosty na USTC oraz pokrewnych wirtualnych walutach mogą mieć związek z tym, że giełda Binance uruchamia dziś (tj. 27 listopada br.) kontrakty wieczyste na USTC z dźwignią do 50x.

Co więcej, kwalifikujący się dostawcy płynności kontraktów terminowych będą uprawnieni do rabatów w wysokości 0,005% opłaty maker za transakcje na “Kontrakcie Perpetual USTC/USDT” przez 14 do 15 dni.

USTCreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.