Polityk ukradł kryptowaluty. Został aresztowany | Wiadomości | CrypS.

Polityk ukradł kryptowaluty. Został aresztowany

Jacek Walewski
ZachXBT Scam

Jak przekazał rzecznik nigeryjskiej policji pewien krajowy polityk – Wilfred Bonse – został aresztowany za kradzież środków z portfela Patricia Technologies. Okazuje się, że był częścią większego zespołu, który okradł kryptowalutową firmę.


Polityk kradnie kryptowaluty

Nigeryjska policja poinformowała wczoraj, że aresztowała polityka, Wilfreda Bonsea. Powód? Kradzież ponad 200 milionów nair (246 153 dolarów) z portfela na cyfrowe aktywa Patricia Technologies. Poinformował o tym Olumuyiwa Adejobi, specjalista ds. public relations służb, w wydanym w piątek oświadczeniu. Bonse nie tylko stał za kradzieżą, ale do tego pomagał hakerom w wypraniu 50 milionów nair (61 538 dolarów) ze skradzionych środków.

Dowiedzieliśmy się, że Bonse został aresztowany za kradzież, która miała miejsce w maju, zamianę środków z portfeli kryptowalutowych i nieuprawnione przekierowanie środków z adresów Patricia Technologies na inne adresy na blockchainie. W oświadczeniu służb przekazano ponadto, że polityk był częścią zespołu, który stał za kradzieżą. Inni jego członkowie pozostają na wolności i obecnie są poszukiwani przez policję.

Co na to okradziona firma?

Patricial Technologies, firma, która zajmuje się handlem kryptowalutami, została poddana szczegółowej kontroli. Chodzi o to, by znaleźć wszelkie luki w systemie bezpieczeństwa giełdy.

Odpowiadając na prośby użytkowników plaformy, Patricia Technologies przeliczyło wartość aktywów klientów na swój natywny token (PTK), zapewniając spłatę wierzycieli w przyszłości. Firma podkreśliła swoje zaangażowanie w rozwiązanie sprawy i podziękowała klientom.

Sama spółka zobowiązuje się do zwrotu posiadaczom 1 tethera za każdy swój token, zapewniający prawo do odzyskania mienia po kradzieży i naruszeniu systemów bezpieczeństwa firmy. Patricia wyjaśniło też, że PTK nie działa w ramach łańcucha bloków, ale funkcjonuje jako wewnętrzny token firmy reprezentujący dług i jest zarządzany przez samą spółkę.

Aby uspokoić zaniepokojonych klientów, Patricia ujawniło też w zeszłym miesiącu, że zatrudniła DLM Trust jako agenta depozytowego w celu dystrybucji spłat klientów. Niestety klientela firmy nadal nie może spać spokojnie, bowiem DLM wycofało się  z realizacji umowy z powodu nieporozumień z firmą. Patricia zamierza jednak ponoć kontynuować harmonogram spłat.

ZachXBTreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.