Kurs bitcoina prawdopodobnie zaraz wystrzeli na skutek tej sytuacji | Wiadomości | CrypS.

Kurs bitcoina prawdopodobnie zaraz wystrzeli na skutek tej sytuacji

Nasdaq bitcoin Bitcoin [BTC]

Coś bardzo ciekawego dzieje się na rynku bitcoina. W ciągu ostatnich dwóch tygodni z giełd kryptowalut wycofano prawie 25 000 BTC o wartości ponad 1 miliarda USD. Mniejsza podaż może napędzić wzrosty.


Coraz mniej bitcoinów na giełdach

W zeszłym tygodniu cena bitcoina wyniosła na chwilę nieco ponad 38 000 USD. Dziś za 1 BTC płaci się ok. 37 400 USD, co przekłada się na 1-procentowy spadek w skali doby i wzrost o 0,39% w ciągu 7 dni.

Na wykresie kursu wieje więc nudą. O wiele ciekawsza jest jednak analiza on-chain. Dane od platformy Glassnode wskazują, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni giełdy opuściło około 25 000 BTC o wartości prawie 1 miliarda USD. Pokazuje to, że inwestorzy kupują coiny, ale potem przenoszą je na swoje zewnętrzne portfele. Dzieje się tak, gdy chcą je HODLować z oczekiwaniem na wzrosty.

Może chodzić jednak też o coś innego. O brak zaufania do giełd. Spory odpływ zauważono z Binance, która to firma ma spory prawne z SEC, a ostatnio zapłaciła władzom USA paromiliardową grzywnę. Według danych CryptoQuant od czasu rezygnacji CZ ze stanowiska dyrektora generalnego rezerwy giełdy zostały zmniejszone o ponad 200 milionów USD.

Fundamenty nie były tak mocne od dawna

Nawet jeżeli uznamy, że część klientów giełd przestało im ufać i temu wycofują oni swoje coiny z takich platform, warto dodać, że w tle dzieje się wiele dobrego i fundamenty rynku od dawna (a może nigdy wcześniej) nie były tak dobre. SEC analizuje dziś kilka wniosków o stworzenie funduszy ETF rynku spot bitcoina.

Ich zatwierdzenie może mieć miejsce pod koniec tego lub najpóźniej na początku kolejnego roku. Według wspomnianej firmy analitycznej Glassnode, te ETF-y mogą sprawić, że na rynek BTC wpłynie kapitał o wartości 70 miliardów USD. Na biurach urzędników leżą też wnioski o stworzenie ETF-ów etheru.

Od połowy października kurs bitcoin przełamał kilka oporów na wykresie Następnym głównym poziomem oporu jest 38 000 USD, który udało się już przełamać, ale tylko na chwilę. Droga do 40 000 USD jest jednak niemal otwarta.

Nasdaq bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.