Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [27.02.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [27.02.2023]

Dawid Kucharczyk
kurs kryptowalut 27.02.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 27 lutego 2023 roku


Spis treści:


Deweloperzy Ethereum planują uruchomić nową sieć testową Holli

Zespół Ethereum ma w planach uruchomić nową sieć testową o nazwie Holli – przekazał deweloper Tim Beiko. Wszystko po to, aby rozwiązać problemy z dostawami i zapewnić lepsze środowisko dla deweloperów. W jaki sposób? Za pomocą automatycznej dystrybucji do wszystkich deweloperów, którzy kiedykolwiek wdrożyli smart kontrakty w sieciach głównych lub testowych. Nazwa Holli nie jest finalna – może bowiem zostać zmieniona na Holešky.

Czytaj więcej: Deweloperzy Ethereum planują uruchomić nową sieć testową Holli


Protokół Lido rejestruje największy dzienny napływ ETH

W sobotę Lido Finance odnotowała największy w historii dzienny napływ środków. Na giełdzie zdeponowano łącznie 150 tysięcy ETH o wartości prawie 240 milionów dolarów. Według użytkownika Twittera o pseudonimie hildobby, cała kwota została zdeponowana przez założyciela Tron – Justina Suna.

Czytaj więcej: Protokół Lido rejestruje największy dzienny napływ ETH


Edge Wallet potwierdza wyciek 2 tys. kluczy prywatnych

Twórcy Edge Wallet potwierdzili wyciek 2 tys. kluczy prywatnych. Hakerzy mieli możliwość skopiowania kluczy w niezaszyfrowanej formie podczas niektórych opcji kupna/sprzedaży podczas przesyłania logów na serwery Edge. Deweloperzy podkreślili, że haker nie uzyskał dostępu do portfeli. Naruszony został jedynie klucz prywatny.

Czytaj więcej: Edge Wallet potwierdza wyciek 2 tys. kluczy prywatnych


MFW opowiada się za regulacją kryptowalut i nie chce całkowitego zakazu

Zgodnie ze słowami dyrektor zarządzającej MFW, Kristaliny Georgievy, organizacja nie dąży do całkowitego zakazu kryptowalut, a w pełni wspierane stablecoiny mogą stanowić „rozsądnie dobrą przestrzeń dla gospodarki”. Z drugiej strony Georgieva zauważyła, że opcja całkowitego zakazu powinna pozostać na stole, jeśli niezależne cyfrowe aktywa zaczną stanowić poważne ryzyko dla światowej stabilności finansowej.

Czytaj więcej: MFW opowiada się za regulacją kryptowalut i nie chce całkowitego zakazu


Wszystkie kryptowaluty poza BTC to papiery wartościowe? Prawnicy komentują słowa Genslera

Przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Gary Gensler podtrzymał swoją opinię, że wszystkie transakcje kryptowalutowe poza bitcoinem (BTC) podlegają prawu papierów wartościowych. Prawnicy nie zgadzają się z jego poglądem.

Czytaj więcej: Wszystkie kryptowaluty poza BTC to papiery wartościowe? Prawnicy komentują słowa Genslera


212 mln $ darowizn w krypto dla Ukrainy od początku wojny

Według raportu firmy Elliptic, darowizny w kryptowalutach na wsparcie Ukrainy od czasu rozpoczęcia wojny wyniosły ok. 212 mln USD. 44-krotnie przekraczają darowizny na rzecz Federacji Rosyjskiej.

Czytaj więcej: 212 mln $ darowizn w krypto dla Ukrainy od początku wojny


Rosyjskie projekty ransomware przechodzą rebranding, by uniknąć zachodnich sankcji

Firma analityczna zajmująca się technologią blockchaina TRM Labs ujawniła, że niektóre główne syndykaty ransomware powiązane z Rosją zmieniły nazwę swojej działalności w 2022 roku, aby uniknąć sankcji ze strony państw zachodnich. –> źródło: CryptoPotato


KuCoin i Huobi nie przestrzegają sankcji nałożonych na Rosję

Według raportu firmy analitycznej Inca Digital, który otrzymali i opisali dziennikarze Politico, zarejestrowane na Seszelach giełdy kryptowalut KuCoin i Huobi obsługują transakcje z wykorzystaniem kart sankcjonowanych rosyjskich banków (w tym Sbierbanku) na ich platformach peer-to-peer. Podobne luki mają znajdować się w usługach P2P na Binance. Giełda zaprzeczyła informacjom z raportu nazywając je kategorycznie fałszywymi. –> źródło: Politico


Coinbase: kryptowaluty posiada 20% Amerykanów

Ankieta przeprowadzona przez Morning Consult na zlecenie giełdy Coinbase, ma dowodzić, że kryptowaluty posiada już 20% dorosłej populacji USA, czyli ponad 50 mln osób. W cyfrowe aktywa inwestuje podobno 22% wyborców demokratów i 18% wyborów republikanów. Autorzy badania twierdzą, że margines błędu może wynosić 2% (na plus lub minus).


Operator izraelskiej giełdy ma plany związane z kryptowalutami

Giełda Papierów Wartościowych w Tel Awiwie (TASE) planuje udostępnić usługi związane z kryptowalutami dla niebankowych instytucji finansowych (tego rodzaju instytucje mogą świadczyć usługi takie jak inwestycje, doradztwo, pośrednictwo lub realizowanie czeków, ale nie mogą przyjmować depozytów od klientów indywidualnych). W oświadczeniu TASE czytamy, że jego propozycja jest próbą zaspokojenia rosnącego popytu na krypto. –> źródło: CoinDesk

kurs kryptowalut 27.02.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.