MFW opowiada się za regulacją kryptowalut i nie chce całkowitego zakazu | Wiadomości | CrypS.

MFW opowiada się za regulacją kryptowalut i nie chce całkowitego zakazu

Redaktor: Michał Misiura
międzynarodowy fundusz monetarny martwi się centralizacją w pos

Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Stany Zjednoczone okazały wsparcie dla planu Indii dotyczącego koordynacji globalnej regulacji kryptowalut podczas niedawnego spotkania G20. Indie, które obecnie sprawują prezydencję G20, naciskały na podjęcie wspólnych globalnych działań w celu uregulowania branży aktywów cyfrowych i złagodzenia jej potencjalnych zagrożeń.


Podczas ostatniego spotkania G20, które zakończyło się w sobotę, minister finansów Indii zorganizował seminarium dla państw członkowskich, aby podzielić się swoimi obawami dotyczącymi ryzyka związanego z kryptowalutami oraz omówić wspólne ramy regulacyjne.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy chciałby uregulować aktywa kryptowalutowe i nie jest zwolennikiem wprowadzenia całkowitego zakazu, choć również nie wyklucza takiej opcji. Przemawiając przy okazji spotkań ministrów finansów G20 w Bengaluru w Indiach, dyrektor zarządzająca MFW Kristalina Georgieva wyjaśniła, jak agencja finansowa ONZ postrzega aktywa cyfrowe i jak powinny wyglądać regulacje.

Stany Zjednoczone dążą do regulacji branży

Podczas wywiadu udzielonego serwisowi Bloomberg Georgieva odpowiedziała na pytanie dotyczące jej ostatnich komentarzy na temat potencjalnego całkowitego zakazu kryptowalut. Powiedziała, że wciąż jest wiele zamieszania wokół klasyfikacji cyfrowych pieniędzy.

– Naszym pierwszym celem jest rozróżnienie między walutami cyfrowymi banku centralnego, które są wspierane przez państwo, a publicznie emitowanymi aktywami kryptowalutowymi i stablecoinami – powiedziała Georgieva. – W pełni wspierane stablecoiny tworzą „rozsądnie dobrą przestrzeń dla gospodarki”, ale niezabezpieczone aktywa kryptowalutowe są spekulacyjne, obarczone wysokim ryzykiem i nie są pieniędzmi.

Z kolei sekretarz skarbu USA Janet Yellen, która również zabrała głos podczas spotkania G20 w Bengaluru, w rozmowie z agencją Reuters przyznała, że kluczowe jest wprowadzenie silnych ram regulacyjnych. Podkreśliła również, że Stany Zjednoczone nie proponują żadnych zakazów.

Kristalina Georgieva przyznała natomiast, że opcja całkowitego zakazu kryptowalut powinna pozostać na stole, na wypadek, gdyby aktywa cyfrowe zaczęły stanowić zbyt duże zagrożenie dla stabilności finansowej.

międzynarodowy fundusz monetarny martwi się centralizacją w posreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.