Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [27.01.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [27.01.2023]

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
kurs kryptowalut 27 stycznia 2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 27 stycznia 2023 roku.


Spis treści:


Indeks Fear & Gread wraca do chciwości po raz pierwszy od marca 2022

Indeks strachu i chciwości inwestorów na rynku kryptowalut, wskazał na chciwość po raz pierwszy od 10 miesięcy. Po raz ostatni wskaźnik znajdował się w tej strefie w dniu 30 marca 2022 roku.

indeks strachu i chciwości 27 stycznia 2023

Znamy listę wierzycieli FTX! Wśród nich Google, Amazon i Apple

Adwokaci FTX złożyli w sądzie upadłościowym szczegółową, liczącą ponad 100 stron listę wierzycieli giełdy. Znajduje się na niej wiele firm z różnych sektorów, a nawet agencji rządowych:

  • Firmy krypto: Coinbase, Galaxy Digital, Yuga Labs, Circle, Bittrex, Sky Mavis, Chainalysis, Messari, Binance i Anchorage.
  • Firmy technologiczne: Apple, Netflix, Amazon, Meta, Google, LinkedIn, Microsoft i Twitter.
  • Firmy medialne: The New York Times, The Wall Street Journal i CoinDesk.

Lista obejmuje też amerykański federalny Internal Revenue Service, kilka stanowych departamentów podatkowych oraz różne agencje rządowe w Kanadzie, Japonii, Australii, Hongkongu, Gibraltarze, Wietnamie i innych krajach.

Czytaj więcej: Znamy listę wierzycieli FTX! Wśród nich Google, Amazon czy Apple


Aptos (APT) rośnie o 400% w miesiąc. Co jest powodem?

Aptos wzrósł w ciągu miesiąca o 400%, co uczyniło go jednym z najlepiej radzących sobie krypto projektów w tym czasie. Istnieją 3 powody, które mogły wywołać ten rajd:

  • Ogólne ożywienie rynku
  • Wzrost wolumenu sprzedaży NFT na Aptos
  • Propozycja Confirmation Proposal for Aptos Multichain Farm Emission

Czytaj więcej: Aptos (APT) rośnie o 400% w miesiąc. Co jest powodem?


KNF wydaje oświadczenie w sprawie rejestracji Binance w Polsce

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała komunikat, w którym przypomniała o stanie uregulowania giełd kryptowalut w Polsce, odnosząc się do medialnych doniesień na temat rejestracji Binance Polska. Regulator ostrzegł, że spółki z branży powinny zachować ostrożność w komunikacji marketingowej.

Czytaj więcej: KNF wydaje oświadczenie w sprawie rejestracji Binance w Polsce


FBI uderza w gang ransomware Hive. Jego ofiary straciły 100 mln $

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych ogłosił wczoraj wyniki wielomiesięcznej operacji z Federalnym Biurem Śledczym, która aktywnie zakłóciła działalność grupy ransomware Hive. Przestępcy atakowali szpitale, szkoły i banki w ponad 80 krajach.

Czytaj więcej: FBI uderza w gang ransomware Hive


Rosja może zakazać miningu w budynkach mieszkalnych

Komisja Energii Rady Państwa skierowała do rosyjskiego rządu zalecenie całkowitego zakazu miningu w budynkach mieszkalnych. Chce w ten sposób zmniejszyć zagrożenie pożarowe. Tylko w pierwszej połowie ubiegłego roku odnotowano 23 pożary w mieszkaniach i garażach w obwodzie irkuckim, w których zainstalowano sprzęt górniczy.

Czytaj więcej: Rosja może zakazać miningu w budynkach mieszkalnych


PKB w USA za IV kwartał przebija oczekiwania. Kurs bitcoina stabilny

Największa gospodarka świata ogłosiła dane dotyczące PKB za ostatni kwartał 2022 roku. Okazuje się, że w porównaniu do III kwartału wzrost był umiarkowany, ale malejący. Bitcoin początkowo osunął się o kilkaset dolarów. Dość szybko odzyskał jednak prawie wszystkie straty.

Czytaj więcej: PKB w USA za IV kwartał przebija oczekiwania. Kurs bitcoina stabilny


Udział algorytmicznych stablecoinów w rynku stablecoinów spadł dziesięciokrotnie

Udział algorytmicznych stablecoinów w segmencie stablecoinów spadł z 12,4% na krótko przed upadkiem Terra USD w kwietniu 2022 roku do obecnego poziomu 1,71%. Takie szacunki podali analitycy CryptoCompare.

stablecoiny algo cryptocompare

Ogólnie rzecz biorąc, kapitalizacja stablecoinów spada dziesiąty miesiąc z rzędu. W grudniu 2022 r. scentralizowane platformy odnotowały odpływy tokenów w wysokości 3,65 mld USD. Eksperci przypisali to wątpliwościom dotyczącym wypłacalności Binance. –> źródło: Forklog


Właściciel Bithumb jest poszukiwany

Prokuratura w Seulu wydała nakaz aresztowania właściciela giełdy kryptowalutowej Bithumb, Kan Jung-hyuna, podejrzanego o defraudację i manipulowanie cenami akcji kilku powiązanych firm. Firmy, o których mowa, to filie Bithumb – Inbiogen i Bucket Studio, którymi kieruje młodszy brat Kanga, Ji Yong. Egzekutorzy prawa spekulują, że pomagał on w manipulowaniu akcjami poprzez emisję obligacji zamiennych. –> źródło: Infomax


Moody’s pracuje nad ratingiem stablecoinów

Agencja ratingowa Moody’s ma pracować na system punktacji do oceny jakości stablecoinów – donosi Bloomberg. Inicjatywa na wczesnym etapie realizacji, ma obejmować informacje o 20 stabilnych monetach.


SEC odrzuca wnioski o ETF-y BTC spot od ARK i 21Shares

Amerykańska Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) konsekwentnie nie dopuszcza do obrotu spotowymi funduszami ETF na bitcoina.Tym razem odrzucono wnioski o zarejestrowanie produktów inwestycyjny ARK Invest i 21Shares. –> źródło: Decrypt

kurs kryptowalut 27 stycznia 2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.