Rosja może zakazać miningu w budynkach mieszkalnych

Rosja może zakazać miningu w budynkach mieszkalnych

Anna Sutowicz
Rosja może zakazać miningu

Komisja Energii Rady Państwa skierowała do rosyjskiego rządu zalecenie całkowitego zakazu miningu w budynkach mieszkalnych. Chce w ten sposób zmniejszyć zagrożenie pożarowe.


Rosyjscy urzędnicy uważają, że zakaz kopania kryptowalut w budynkach mieszkalnych pomoże zapobiegać pożarom. Tylko w pierwszej połowie 2022 roku odnotowano 23 pożary w mieszkaniach i garażach w obwodzie irkuckim, w których zainstalowano sprzęt górniczy.

Ministerstwo Energii konsekwentnie opowiada się za uregulowaniem legislacyjnym górnictwa. Jeśli chodzi o budynki mieszkalne, zdaniem firm energetycznych takie działania mogą prowadzić do wyłączeń z powodu przeciążenia sieci elektrycznych nieprzeznaczonych do takiego obciążenia przemysłowego – poinformowało Ministerstwo Energii.

Wcześniej do rządu trafił projekt ustawy o legalizacji górnictwa. Jak niedawno powiedział przewodniczący Komisji Dumy Państwowej do spraw Rynku Finansowego Anatolij Aksakow, proponuje się, aby podatki dla górników były takie same, jak dla przedstawicieli reszty biznesów. Jednak póki co, nie pojawiły się komentarze rządu do projektu ustawy, więc nie wiadomo, kiedy dokument zostanie przyjęty.

Bezpieczeństwo energetyczne w Rosji

Anton Tkaczew, członek Komisji Dumy Państwowej do spraw Polityki Informacyjnej, Technologii Informacyjnych i Łączności powiedział, że w przypadku, kiedy zalecenia zostaną zaakceptowane przez rząd, to najprawdopodobniej zostaną opracowane odrębne ustawy do ich realizacji.

Decyzja o zakazie wydobycia na obszarach mieszkalnych i regionach z niedoborem energii jest całkowicie logiczną konsekwencją. Kwestia bezpieczeństwa energetycznego, zwłaszcza małych miejscowości, gdzie nie zawsze są wystarczające środki na odbudowę i prawidłowy remont systemów i obiektów energetycznych, jest dość paląca – powiedział poseł.

Tkaczew twierdzi zatem, że wydobycie może zostać całkowicie zakazane w regionach, w których brakuje energii elektrycznej.

Rosja może zakazać miningureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.