Znamy listę wierzycieli FTX! Wśród nich Google, Amazon czy Apple | Wiadomości | CrypS.

Znamy listę wierzycieli FTX! Wśród nich Google, Amazon czy Apple

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
ftx

Adwokaci FTX złożyli w sądzie upadłościowym szczegółową, liczącą ponad 100 stron listę wierzycieli giełdy. Znajduje się na niej szereg agencji rządowych z różnych krajów, firm technologicznych, operatorów lotniczych i hotelowych.


Bankrutująca platforma jest również winna pieniądze bankom, organizacjom charytatywnym, spółkom venture capital, mediom i kilku firmom kryptowalutowym.

W tej ostatniej kategorii wymienione są Coinbase, Galaxy Digital, Yuga Labs, Circle, Bittrex, Sky Mavis, Chainalysis, Messari, Binance i Anchorage.

Na liście znalazły się też duże firmy z segmentu technologicznego, takie jak Apple, Netflix, Amazon, Meta, Google, LinkedIn, Microsoft i Twitter.

W gronie firm medialnych figurują m.in. The New York Times, The Wall Street Journal i CoinDesk.

Lista obejmuje też amerykański federalny Internal Revenue Service, kilka stanowych departamentów podatkowych oraz różne agencje rządowe w Kanadzie, Japonii, Australii, Hongkongu, Gibraltarze, Wietnamie i innych krajach.

sbf kevin oleary

Na listę trafiła też O’Leary Productions – firma gwiazdy programu telewizyjnego Shark Tank i inwestora venture capital Kevina O’Leary. Przedsiębiorca wcześniej wystąpił w obronie założyciela FTX Sama Bankmana-Frieda. W wykazie nie podano kwot należnych wymienionym podmiotom.

ftxreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.