Aptos (APT) rośnie o 400% w miesiąc. Co jest powodem? | Wiadomości | CrypS.

Aptos (APT) rośnie o 400% w miesiąc. Co jest powodem?

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Aptos wspiera Chingari

Aptos jest bez wątpienia jednym z najlepiej radzących sobie krypto projektów w ciągu ostatnich 30 dni. APT, jego natywny token, wzrósł w tym okresie o 400%. Co jednak spowodowało ten rajd?


Cały rynek wzbił się w górę

Niewątpliwie największym powodem wzrostu APT jest fakt, że cały rynek krypto odnotował ogromne ożywienie od początku 2023 roku.

Całkowita kapitalizacja rynkowa wzrosła w tym okresie o około 250 miliardów dolarów. To wskazuje na odnowiony apetyt inwestorów na ryzykowne aktywa, takie jak właśnie kryptowaluty. Według wielu, powodem ożywienia jest słabnąca inflacja w USA.

Jak dzieje się prawie zawsze, kiedy bitcoin rośnie, tak samo zachowuje się reszta rynku, choć często w innym tempie. Niektóre altcoiny wyprzedzają lidera – tak jak w tym przypadku zrobił to APT.

PancakeSwap i Aptos

Innym powodem, dla którego cena wzrosła tak bardzo, jest dalszy rozwój ekosystemu projektu. Całkiem niedawno przedstawiono nową propozycję o nazwie Confirmation Proposal for Aptos Multichain Farm Emission. Możemy w niej przeczytać:

PancakeSwap będzie dążył do uzyskania dalszej widoczności w ekosystemie Aptos, aby przyciągnąć dodatkowe projekty oparte na Aptos do wdrożenia na PancakeSwap.

PancakeSwap będzie dążyć do wprowadzenia do Aptos większej ilości naszych istniejących i przyszłych produktów, abyśmy mogli przyciągnąć więcej projektów dzięki konkurencyjnej ofercie.

PancakeSwap będzie starał się wykorzystać swoją siłę w BNB Chain, aby przyciągnąć projekty z Aptos do BNB Chain i odwrotnie, aby zwiększyć spalanie CAKE.

Warto również zauważyć, że większość wartości zablokowanej na Aptos znajduje się właśnie na PancakeSwap – zgodnie z danymi DefiLlama.

aptos apt tvl

Sprzedaż NFT na Aptos

Wzrósł również apetyt na niewymienne tokeny zbudowane na Aptos. Jeden z bardziej popularnych rynków – Topaz – wykazuje potrójne, a nawet poczwórne wzrosty wolumenu wielu kolekcji NFT w ostatnim czasie.

Z drugiej strony, ta lista NFT skompilowana przez Tracemove również pokazuje znaczną liczbę transakcji na wielu wiodących projektach zbudowanych na Aptos.

aptos nft

Warto jednak zauważyć, że dane on-chain słabo uzasadniają wzrost APT. Przykładowo, całkowita wartość zablokowana a w protokole pozostaje stosunkowo niewielka i wzrosła jedynie o 10% w tym samym okresie, w którym APT zyskał 400%.

Aptos wspiera Chingarireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.