PKB w USA za IV kwartał przebija oczekiwania. Kurs bitcoina stabilny | Wiadomości | CrypS.

PKB w USA za IV kwartał przebija oczekiwania. Kurs bitcoina stabilny

Redakcja
Bitcoin na amerykańskich uczelniach

Największa gospodarka świata ogłosiła dane dotyczące PKB za ostatni kwartał 2022 roku. Okazuje się, że w porównaniu do III kwartału wzrost był umiarkowany, ale malejący.


W przeciwieństwie do większości poprzednich oświadczeń pochodzących ze Stanów Zjednoczonych, to nie spowodowało zbyt dużej zmienności na rynku kryptowalut. BTC spadł tylko nieznacznie o 1% w ciągu doby i po odbiciu wciąż utrzymuje się na poziomie w okolicy 23 000 dolarów.

Ogólne oczekiwania przed odczytem PKB za IV kwartał 2022 roku twierdziły, że wzrost gospodarczy w kraju spowolnił w ciągu ostatnich trzech miesięcy ubiegłego roku. W III kwartale odnotowano wzrost o 3,2%, podczas gdy szacunki sugerowały 2,6% dla IV kwartału.

Pomimo Halloween i świąt Bożego Narodzenia, sprzedaż detaliczna spadła, wskazując na zmniejszone zaufanie konsumentów.

Jednak rzeczywiste dane były nieco wyższe: 2,9%, zamiast szacowanych 2,6%. Tak więc wzrost rzeczywiście spowolnił w IV kwartale, ale nie tak bardzo jak oczekiwano. Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych okazały się niższe od szacunków – 186 tys. wobec 205 tys.

Wpływ danych z USA na rynki

Ponieważ USA to największa gospodarka na świecie, niemal każde odczyty rynkowe powodują zazwyczaj natychmiastową zmienność na rynkach akcji i kryptowalut. Jednak nie tym razem.

Bitcoin po wczorajszych informacjach co prawda osunął się o kilkaset dolarów. Jednak dość szybko odzyskał prawie wszystkie straty i w momencie pisania tych słów jego kurs utrzymuje się powyżej 23 000 dolarów.

Bitcoin na amerykańskich uczelniachreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.