Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [25.03.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [25.03.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 25.03.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 25 marca 2024 r.


Spis treści:


Dyrektor Binance ucieka z Nigerii przy pomocy fałszywych dokumentów

Konflikt między nigeryjskimi władzami a Binance się zaostrza. Giełdzie zostały postawione nowe zarzuty, a jeden z jej zatrzymanych dyrektorów zdołał czmychnąć strażnikom i opuścić kraj z fałszywym paszportem.

Czytaj więcej: Jeden z zatrzymanych dyrektorów Binance ucieka z Nigerii, podczas gdy giełdzie postawiono nowe zarzuty

Emin Gun Sirer pisze, gdzie będzie najwięcej oszustw podczas tej hossy

Okres panowania byków na rynku kryptowalut, to także wysyp wielu scamów i projektów, za którymi stoją ludzie od początku nastawieni na szybki zarobek kosztem straty oszukanych inwestorów. CEO Ava Labs wymienił konkretny segment branży, w którym spodziewa się zobaczyć najwięcej tego typu przypadków, a także wskazuje, kiedy powinna nam się zapalić czerwona lampka.

Czytaj więcej: Uważajcie na te projekty! CEO Ava Labs wskazuje, gdzie pojawi się pełno scamów w szczycie hossy

Bitcoin znów po 70 000 USD

Bitcoin znów rośnie i udało mu się dziś ponowni przebić poziom 70 000 dolarów. Ładne, dwucyfrowe skoki ceny w ciągu 24h zaliczyło kilka altcoinów.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina po 10 dniach odzyskuje poziom 70 000 USD. Rynek kryptowalut znów się zazielenił

Topowa giełda wyłącza opłaty za handel bitcoinem i etherem

Giełda kryptowalut Bitget w ostatnim czasie doświadcza kluczowych kamieni milowych dot. swojej aktywności. Tydzień temu informowaliśmy Was także o nowym tokenie od tej firmy, a dziś mamy dla Was super wiadomość odnośnie handlu bitcoinem oraz etherem na jej platformie!

Czytaj więcej: Giełda Bitget wprowadziła zerowe opłaty za handel spot bitcoinem (BTC) i etherem (ETH)!

Dziś to głównie młodzież skupuje kryptowaluty

Słynny biznesmen dostrzega wiele zmian, jakie zachodzą na rynku BTC i na podstawie tych obserwacji podzielił się ciekawymi prognozami. Wskazał m.in. jakie grupy społeczne będę generować w przyszłości popyt na bitcoina oraz jaki rodzaj spółek warto obserwować na giełdzie. Wszedł także na temat polityków, którzy zaczynają się opowiadać za kryptowalutami

Czytaj więcej: Skupcie się na tych trendach i nie odpuszczajcie – Anthony Scaramucci mówi o przyszłości kryptowalut

Niedźwiedzie skapitulowały – oto dowód

Bitcoinowi nie udało się obronić poziomu cenowego 70 000 USD i znajduje się obecnie poniżej ATH z poprzedniej hossy. Jednakże przed czołową kryptowalutą jeszcze wiele zdarzeń, które mogą wywindować jej kurs na nowe szczyty. Jeden z analityków wskazuje na czynniki świadczące o tym, że cena bitcoina na dniach znów wyruszy na północ.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina zacznie znów rosnąć? Te dane sugerują powrót ceny BTC powyżej 70 000 USD

Arthur Hayes: wolę memecoiny niż tradycyjne finanse

Arthur Hayes potrafi spojrzeć na sytuację dot. boomu na memecoiny z różnych perspektyw. Z jednej strony wskazuje, dlaczego woli inwestować w ten rodzaj aktywów i jak ich popularność może pomóc w rozwoju ekosystemu Solany, a z drugiej ostrzega również młodych traderów, by uważali na konkretne zjawiska. Mądrego warto posłuchać.

Czytaj więcej: Solana bardzo skorzysta na boomie na memecoiny. Arthur Hayes wyjaśnia, jak


Newsy z weekendu


Floki Inu wprowadza własny system cyfrowej bankowości

Znany analityk typuje token, którego kurs skoczył w ciągu ostatniego miesiąca o 835% i dalej rośnie, jako czarnego konia obecnego bull runu. Twórcy tego projektu ciężko pracują nad tym, by stał się on w pełni funkcjonalnym tokenem, a nie tylko stricte spekulacyjną kryptowalutą. W tym tygodniu otrzymaliśmy dwa potężne ogłoszenia z nią związane.

Czytaj więcej: Inmortal wskazuje najlepszego memecoina obecnej hossy

ONZ publikuje nowy raport dot. działań Korei Północnej

O tym, że kolektyw hakerski z Korei Północnej znany jako Lazarus Group stanowi duże zagrożenie dla branży kryptowalut, wiadomo nie od dziś. Zastanawialiście się jednak kiedyś, dlaczego reżim Kimów tak bardzo potrzebuje środków na broń atomową?

Czytaj więcej: ONZ podaje przerażające dane. Chodzi o ataki hakerskie Korei Północnej

Bitcoin ma nowego wroga

Niektórzy inwestorzy nadal trzymają się przekonań z dawnych lat i nie uczą się na błędach. Jedną z takich osób jest Jim Rogers, którego możecie kojarzyć jako autora wielu niezrozumiałych teorii spiskowych. Teraz ten biznesmen zaczął przedstawiać swoją „argumentację” mającą nas przekonać, że wszystkie kryptowaluty na czele z bitcoinem wkrótce upadną i znikną z tego świata.

Czytaj więcej: Jim Rogers, kolega George’a Sorosa, twierdzi, że bitcoin spadnie do zera

Ethereum to będzie kolejna porażka SEC – zapewnia CEO Ripple

Brad Garlinghouse skomentował ostatnie doniesienia dot. tego, że amerykańskie organy nadzorcze zaczęły ponoć sondować Fundację Ethereum. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) do dziś nie zadeklarowała swojego stanowiska w kwestii tego, czy postrzega ETH jako papier wartościowych czy jako towar. Prędzej czy później będzie musiała to zrobić, chociażby ze względu na otrzymane wnioski o ETF spot dla tego altcoina. CEO Ripple uważa, że jeżeli instytucja ta pozwie twórców drugiej największej kryptowaluty, to poniesie spektakularną porażkę, tak jak w przypadku XRP.

Czytaj więcej: CEO Ripple pociesza Ethereum. Chodzi o działania SEC

Argentyna oszalała na punkcie bitcoina

W ciągu ostatnich 12 miesięcy wartość narodowej waluty fiducjarnej Argentyny, czyli argentyńskiego peso, spadła w stosunku do amerykańskiego dolara czterokrotnie. Kraj ten mierzy się od dłuższego czasu z trzycyfrową inflacją, a jego obywatele coraz częściej są narażeni na ubóstwo. Lokalne giełdy kryptowalut zaczęły ostatnio notować zwiększony wolumen obrotu bitcoinem, bowiem coraz więcej Argentyńczyków zaczęło ratować swoje oszczędności lokując środki w cyfrowym złocie.

Czytaj więcej: Bitcoin hitem w Argentynie. Mieszkańcy kraju wolą kryptowalutę od peso

Kursy kryptowalut 25.03.2024reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.