Kurs bitcoina zacznie znów rosnąć? Te dane sugerują powrót ceny BTC powyżej 70 000 USD | Wiadomości | CrypS.

Kurs bitcoina zacznie znów rosnąć? Te dane sugerują powrót ceny BTC powyżej 70 000 USD

Jacek Walewski
Kolejne wzrosty bitcoina

Pewien analityk kryptowalut wskazuje na to, że kurs bitcoina wkrótce może zacząć dynamicznie rosnąć. Obecnie za 1 BTC płaci się jednak “tylko” nieco ponad 67 000 USD.


  • Bitcoin może wkrótce zdrożeć. Ma być to efektem tego, co dzieje się na rynku,
  • Kurs BTC może napędzić również między innymi przyszła polityka Fedu.

Kurs bitcoina zacznie wkrótce rosnąć?

Dziś na rynku wieje lekkim optymizmem. Kurs bitcoina znalazł się na poziomie nieco ponad 67 000 USD. Od wczoraj kryptowaluta zdrożała o 4,5%. To jednak mało. Tym bardziej, że nadal znajdujemy się poniżej ATH z poprzedniego cyklu – 69 000 USD.

Analityk i użytkownik X, @martypartymusic, zwraca jednak uwagę na to, że bitcoin może wkrótce zacząć mocno drożeć. Powodem jest to, że osoby shortujące cenę BTC “skapitulowały”.

 

Do kolejnego postu dodał wykres, który pokazuje korelację pomiędzy rezerwami bitcoina na giełdach a jego cenę. Dane z okresu blisko halvingu w 2020 r. pokazują, że w miarę jak cena BTC rośnie, ilość bitcoinów na giełdach stopniowo spada.

Takie zjawisko widać i teraz. Po prostu rynek zakłada, że przed nami mocniejsze wzrosty i hodluje kryptowaluty. Stąd na giełdach coinów jest coraz mniej, co musi pozytywnie odbić się na kursie.

Co jeszcze może napędzić hossę?

Nie tylko sam niedobór BTC na rynku może napędzić wzrosty. Pamiętajmy, że działają już ETF-y śledzące cenę spot bitcoina, które pomagają wejść na rynek kolejnym grupom inwestorów, którzy dotąd trzymali się z dala tego parkietu. Do bitcoinowych funduszy mogą w maju dojść etherowe, co zwiększy popyt na ETH.

Ponadto z marcowego raportu Fedu wynika, że w tym roku władze monetarne USA dokonają trzech cięć stóp procentowych. To podtrzymanie założeń z grudnia, kiedy także w podobnym dokumencie wskazano na takie właśnie plany Fedu.

Obniżki stóp oznaczają odmrożenie kapitału, który dziś jest schowany na lokatach lub na rynkach bezpiecznych aktywów. Przy niższym oprocentowaniu zacznie spływać w te miejsca, które cechują się większym ryzykiem, ale też większymi, potencjalnymi zyskami. Czyli m.in. na poletko kryptowalut.

Kolejne wzrosty bitcoinareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.