Skupcie się na tych trendach i nie odpuszczajcie - Anthony Scaramucci mówi o przyszłości kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Skupcie się na tych trendach i nie odpuszczajcie – Anthony Scaramucci mówi o przyszłości kryptowalut

Jacek Walewski
Inwestowanie w kryptowaluty

Za nami pierwszy w historii Dzień Inwestora Bitcoina w Nowym Jorku. Na miejscu pojawił się m.in. Anthony Scaramucci, który udzielił paru cennych rad osobom chcącym wejść na rynek kryptowalut.


  • Anthony Scaramucci udzielił inwestorom rad, jak zarobić na rynku kryptowalut,
  • Jego zdaniem BTC zdrożeje dzięki ETF-om, zmianie polityki Fedu i wymianie pokoleniowej na rynku.

Anthony Scaramucci tłumaczy, jak inwestować

W czasie konferencji Yahoo Finance udało się przeprowadzić wywiad z Anthonym Scaramucci’m, założycielem i partnerem zarządzającym SkyBridge Capital. I to właśnie w trakcie tej rozmowy udało się otrzymać od biznesmena parę porad skierowanych do młodych inwestorów.

Scaramucci zauważył, że zmieniły się podstawy rynku największej z kryptowalut. Dotąd wzrosty BTC były napędzane decyzjami detalistów, ogólnie mniejszych inwestorów. Wszystko zmieniło jednak powstanie funduszy ETF na bitcoina. Fundusze umożliwiają wejście na parkiet naprawdę grubym rybom – firmom, a wręcz instytucjom.

Kolejny przełom ma nastąpić, gdy w sieci zajdzie halving. Ma mieć miejsce pod koniec kwietnia 2024 roku. To zaś dodatkowo napędzi kurs BTC. Powód? Oczywisty: podaż nowych coinów będzie mniejsza o połowę. Niedawno dochodziło już do tego, że górnicy wykopywali mniej BTC niż chciały kupić ETF-y. To podbijało cenę. Pomyślmy tylko, co może dziać się po halvingu.

Scaramucci wszedł też na temat problemów funduszu ETF firmy Grayscale, z którego wypływa sporo kapitału. Wskazał na syndyków masy upadłościowej z firm takich jak Celsius, które to sprzedają swoje udziały (czyli w praktyce BTC) w GBTC. I to właśnie to powoduje obecnie tłumienie wzrostów BTC. Tyle że kapitał ETF-a Grayscale w końcu się wyczerpie.

Dalej biznesmen omówił wielki transfer bogactwa z pokolenia wyżu demograficznego do młodszych pokoleń, podkreślając potencjalną rolę bitcoina w tym procesie. Widzi podobieństwa między wczesną adopcją Internetu, a miejscem, w którym obecnie znajduje się rynek BTC. Jego zdaniem popyt na kryptowalutę będzie rósł, bowiem młodzi ludzie wolą właśnie walutę Satoshi’ego Nakamoto, a nie złoto.

Dziś młodzi, 20-paroletni inwestorzy mają już „dużo bitcoinów”, podczas gdy ich starsi odpowiednicy tylko „trochę”, co zdaniem Scaramucci’ego oznacza, że jest jeszcze pole do wzrostów, bowiem popyt wygenerują przez najbliższe lata seniorzy.

Scaramucci twierdzi, że w efekcie tego wszystkiego BTC może zdrożeć do aż 1 miliona USD.

Michael Novogratz lub Cathie Wood prognozują bitcoina za 1 milion USD. Bitcoin warty 1 milion USD to rynek warty 21 bilionów USD, [całe] złoto kosztuje 14–15 bilionów USD

– wskazał, sugerując więc, że bitcoin przebije złoto pod kątem kapitalizacji.

Jeżeli zaś chodzi o jego radę jest… prosta. Wystarczy hodlować BTC i czekać. Tak, jego zdaniem tylko tyle.

Bitcoin a polityka

Wpisał też bitcoina w sferę polityczną. I faktycznie, w USA sprawa kryptowalut i CBDC stała się polityczna. Niektórzy kandydaci na kongresmenów czy prezydenta wręcz wprost deklarują swoje poparcie dla BTC i niechęć do cyfrowego dolara.

Sam bohater tego tekstu nie popiera idei CBDC, ale przyznał, że ich rozwój jest nieunikniony.

Na koniec Scaramucci opowiedział o aktualnych trendach na rynku akcji. Interesują go spółki AI. W tym kontekście czeka na cięcia stóp proc. przez Fed, co napędzi hossę na rynku papierów wartościowych i kryptowalut.

Inwestowanie w kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.