Kurs bitcoina po 10 dniach odzyskuje poziom 70 000 USD. Rynek kryptowalut znów się zazielenił | Wiadomości | CrypS.

Kurs bitcoina po 10 dniach odzyskuje poziom 70 000 USD. Rynek kryptowalut znów się zazielenił

Filip Dzięciołowski
bitcoin hossa byk

Wraz z początkiem nowego tygodnia na rynku kryptowalut zapanowała bycza atmosfera, a kursy cyfrowych aktywów zaczęły piąć się do góry. Bitcoin skoczył w ciągu ostatnich 24 godzin o prawie 9% i na moment odzyskał poziom 70 000 USD. Wraz za królem kryptowalut na północ skierowały się altcoiny.


  • Od wczoraj bitcoin zdrożał o 5 000 USD,
  • W ciągu ostatnich 24 zlikwidowano blisko 210 mln USD w pozycjach lewarowanych, z czego większość stanowiły shorty,

Znów zrobiło się wiosennie na rynku kryptowalut

Rynek kryptowalut ponownie świeci na zielono, a byki wypychają bitcoina oraz alternatywne cyfrowe monety na północ. Przywódca stada, czyli bitcoin (BTC), pierwszy raz od 15 marca br. przebił na moment poziom cenowy 70 tys. dolarów. Oznacza to wzrost o blisko 9% mierząc od lokalnego dołka cenowego na poziomie 64 612 dolarów z wczoraj.

Cena bitcoina
Wykres cenowy BTC. Źródło: TradingView

Likwidacje pozycji lewarowanych w trakcie ostatnich 24 godzin wyniosły 209,39 miliona dolarów, z czego aż 142,5 miliona stanowiły krótkie zakłady, czyli aż 67,95%. 

Nie powinno nikogo to dziwić, że bitcoin pociągnął ze sobą do góry pozostałą część rynku kryptowalut. Ether jest obecnie handlowany po cenie 3 579 dolarów, co przekłada się na wzrost o 6,93% w ciągu doby.

Dwucyfrowy skok zaliczył Internet Computer (ICP), którego token kosztuje w momencie pisania tego artykułu 17,15 dolara, więc mówimy tu o skoku 0 20,42% w dobę, a patrząc z perspektywy 7 dni, kryptowaluta zdrożała o 43,2%.

Ładnie również radzi sobie Fantom (FTM), który kosztuje aktualnie 1,17 dolara (11,11% wzrostu w 24h, a w skali tygodnia token jest na plus o 24%). W przypadku tego altcoina duże znaczenie ma nadchodząca aktualizacja “Sonic”, z powodu której w skali miesiąca token zaliczył wzrost o ponad 200%.

Po kilku dniach spadków siły zaczął odzyskiwać w końcu Dogwifcoin (WIF), czyli młoda gwiazda memecoinów od blockchaina Solany. Szczeniak w czapce kosztuje obecnie 2,86 dolara, więc o 20% więcej niż wczoraj.

Jeżeli chodzi o memecoiny, to swoje wzrosty kolejny dzień z rzędu kontynuuje Floki Inu, który w ostatnim tygodniu dostarczył nam kilku potężnych ogłoszeń dotyczących rozwoju swojego ekosystemu. Kryptowaluta od wczoraj wzrosła od wczoraj o 10%, a w ciągu tygodnia o 35%.

bitcoin hossa bykreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.